MRK KRKA – RD RIKO RIBNICA 30:29 (15:16)

Liga NLB, 21. krog:
Novo mesto, športna dvorana Marof, sreda, 10.4.2024, ob 18:30, sodnika Dejan Čretnik, Miloš Turnšek:

MRK Krka: Rauh, Brajer, Blaževič (13 obramb), Bradeško 1, Majstorović 5 (2), Muhič, Rašo 2, Vukić 3, Stanojević 7, Rašo 2, Zajc 2, Nikolić 3, Lavrič, Kukman 2, Matko, Horvat 3,
RD Riko Ribnica: Braunović (1 obramba), Klarič, Dobaj (9 obramb), Pogorelec, Planinšek 2, Gorenc, Žagar 4, Ljevar 5, Pirnat, Begić Zbačnik, Skol, Cimerman 4, Đekić, Knavs 12 (2), Nosan 1, Hrastnik 1,

Sedemmetrovke: MRK Krka 2 (2), RD Riko Ribnica 2 (2);
Izključitve: MRK Krka 4 minut, RD Riko Ribnica 18 minut;
Rdeči kartoni: Borut Maček (RD Riko Ribnica, 60. minuta);

Poraz, ki zelo boli in nas oddaljuje od želenega 4. mesta ob koncu sezone.

Tekmo v prestolnici Dolenjske smo odprli zelo slabo, saj smo prvi zadetek dosegli šele v 8. minuti, kar so domačini izkoristili in povedli s prednostjo 3:0. Pri vodstvu domačij 4:1 v 10. minuti in veliki brezidejnosti v napadu, je po prvi minuti odmora posegel tudi Borut Maček. Ta nas je končno predramila, saj smo po delnem izidu 4:1 v 16. minuti izenačili na 5:5. Še naprej smo stopnjevali tempo in po golu razpoloženega Knavsa, v 18. minuti prvič na tekmi povedli z rezultatom 7:8. Do konca polčasa smo nato spremljali izenačeno igro ter na odmor odšli s prednostjo 15:16.

Tudi drugi polčas smo odprli dobro in po golu Žagarja v 33. minuti povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 15:18. A varovanci Mirka Skoka so se hitro vrnili v igro in po golu Stanojevića v 39. minuti tekme izenačili na 19:19. Na krilih razpoloženega Dobaja smo se zopet nekoliko odlepili in povedli z rezultatom 19:21, a so Krkaši zopet odgovorili in izenačili na 21:21. V 51. minuti tekme, je pri rezultatu 22:22 po drugi minuti odmora na tekmi posegel Borut Maček. Še naprej smo spremljali napeto tekmo v kateri smo narekovali ritem, domači pa so nas lovili. Tako je pri našem vodstvu z rezultatom 26:27 v 55. minuti, po minuti odmora posegel še Mirko Skoko. V zaključku tekme smo po golu Cimermana v 57. minuti povedli z rezultatom 27:29 in bili zelo blizu uspehu, a zopet po nepotrebnem zdivjali in praktično sami vrnili domačine v igro, ko je za 29:29 zadel Kukman. Domači so pol minute pred koncem krenili v napad in po golu Zajca zadeli za zmago 30:29.

Že v soboto nas čaka nova tekma, ko v 22. krogu Lige NLB v domači dvorani gostimo ekipa RD Urbanscape Loka.

More in -, Članska ekipa (4 of 410 articles)