RK TRIMO TREBNJE – RD RIKO RIBNICA 28:28 (12:14)

Liga NLB, 9.krog,
Trebnje, dvorana OŠ Trebnje, petek, 12.11.2021, ob 18:30, sodnika Aljoša Žibret, Miran Teršek, gledalcev 300:

RK TRIMO TREBNJE – RD RIKO RIBNICA 28:28 (12:14).


RK Trimo Trebnje
: Ristanović (5 obramb), Čudič (6 obramb), Slatinek Jovičič 3, Višček, Horvat 3, Didovič 4, Radojković 4, Onchev, Kotar 3, Udovič 2, Potočnik 2, Grbič 3, Stanojević, Glavaš 3 (2), Florjančič, Ćorsović 1,
RD Riko Ribnica: Meštrić (16 obramb), Klarič, Levstek, Šolaja, Gorenc, Žagar 6 (3), Ljevar 4, Ranisavljević, Miličevič 2, Nosan 3, Cimerman 5, Simić 4, Pucelj 1, Nosan 2, Buneta 1, Begić Zbačnik,

Sedemmetrovke: RK Trimo Trebnje 3 (2), RD Riko Ribnica 3 (3);
Izključitve: RK Trimo Trebnje 8 minut, RD Riko Ribnica 16 minut;
Rdeči kartoni: Žan Žagar (60. min., 3×2 min., RD Riko Ribnica).

Dolenjski derbi so bolje odprli domačini, ki so hitro povedli z rezultatom 2:0. To je naše fante na srečo hitro predramilo, zato smo se po dveh dobrih obrambah Meštrića ter po golu Ljevarja v 7. minuti tekme približali na 3:2. Trebanjci so zopet odgovorili na krilih razpoloženega Potočnika ter povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 5:2. A razpoložena igralca smo imeli v Simiću ter Ljevarju tudi mi, zato smo se v 11. minuti zopet uspeli približati na 5:4. Zatem smo kar nekaj časa spremljali igro gol za gol, nakar je v 18. minuti razpoloženi Božidar Simić po s svojim četrtim golom na tekmi zadel za 8:8. V naslednjih minutah pa nam je uspel popoln preobrat, saj smo po dveh zaporednih golih Brina Cimermana, v 22. minuti uspeli povesti z rezultatom 9:10, kar je domačega trenerja Zormana prisililo v prvo minuto odmora na tekmi. Po njej so njegovi varovanci zopet dvignili nivo igre ter zopet preobrnili rezultat v svojo korist, ko je za 11:10 v 25. minuti tekme zadel Slatinek Jovičič. Nato pa se je povsem razbranil Meštrić, ki je do konca polčasa nanizal 4 obrambe, to pa smo znali izkoristi ter na odmor odšli s prednostjo 12:14.

Drugi polčas pa je zaznamovalo veliko število izključitev predvsem na naši strani. To nas ni vrglo iz tira, saj smo po golu Žagarja v 36. minuti tekme povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 15:18. Trebanjski odgovor je bil odličen, saj so izkoristili izključitev Bunete ter v 41. minuti tekme po golu Grbića izenačili na 19:19. Nalet domačinov je z minuto odmora poskušal prekiniti Robert Beguš, a je gostom kljub temu zopet uspelo povesti po golu Glavaša v 43. minuti tekme za 20:19. Naslednjih nekaj minut smo zopet spremljali igro gol za gol, nato pa je ponovno na sceno stopil izjemni Meštrić ter nam pomagal do preobrata in vodstva 22:23 v 48. minuti tekme. Pred nami je bila infarktna končnica v kateri sta blestela oba vratarja, Čudič in Meštrić. Trebanjci so po golu Glavaša iz sedmih metrov v 57. minuti tekme ponovno uspeli povesti 26:25 in bali smo se, da bomo v končnici tekme zopet ostali brez točk kljub odlični predstavi. A po odlični igri obrambi in dveh zadetkih bratov Nosan smo minuto pred koncem prišli do izjemnega preobrata in vodstva 26:28. Vse je kazalo na to, da bomo iz Trebnjega odšli z dvema velikima točkama, a sta tekmo na žalost z dvema zelo sumljivima izključitvama na naši strani zaznamovala oba sodnika. Domačinom je tako ob igri 6 proti 4 nekaj sekund pred koncem uspelo zadeti za izenačenje in končni rezultat 28:28.

V naslednjem krogu čez en teden je na sporedu nov derbi v ribniški dvorani, ko bomo gostili državnega prvaka iz Velenja.

More in Članska ekipa (43 of 360 articles)