RD RIKO RIBNICA – RD BUTAN P. IZOLA 31:29 (17:16)

Liga NLB, 22. krog:
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 17.4.2021, ob 18:00, sodnika Turnšek Miloš, Čretnik Dejan:

RD RIKO RIBNICA – RD BUTAN PLIN IZOLA 31:29 (17:16).


RD Riko Ribnica
: Bojić (8 obramb), Glavan (6 obramb), Strmljan 5, Horvat 2, Šolaja 1, Eskeričić 1, Žagar 3, Knavs 1, Ranisavljević 2, Miličević 4, Pahulje, Nosan B. 2, Pucelj 3 (1), Nosan M. 1, Setnikar 5 (2), Atanasov 1;
RD Butan Plin Izola: Alessio, Kocjančič (9 obramb), Postogna (2 obrambi), Jurič 6, Brumen, Smej, Gorela, Poberaj 4, Miklavec 8, Nikolić 4, Pernovšek, Demšar, Orbanić, Mijatović 1, Peharc 6, Bekrič.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 4 (3), RD Butan Plin Izola 2 (1);
Izključitve: RD Riko Ribnica 10 minut, RD Butan Plin Izola 8 minut;
Rdeči kartoni: -.

Tekmo smo dobro odprli ter po dveh zaporednih golih Miličevića hitro povedli z rezultatom 2:0. Odgovor gostov je bil dober, saj so po golu Peharca v 5. minuti izenačili na 2:2. Na krilih razpoloženega Miličevića smo v 8. minuti tekme ponovno povedli z rezultatom 4:2. Na drugi strani je bil razpoložen mladi Miklavec, ki nam ni dovolil, da bi se preveč odlepili. Z najvišjo prednostjo +4 nam je uspelo povesti v 11. minuti, ko je vroči Miličević zadel že četrtič za 8:4. Prednost se je v nadaljevanju tekme ves čas gibala okrog štirih zadetkov, priložnost za igro pa so dobili tudi tisti, ki igrajo manj. Priložnost je lepo izkoristil tudi mladi Šolaja. Po nepotrebnem divjanju v končnici polčasa, smo gostom dovolili, da se povsem približajo na 17:16, kar je bil tudi izid polčasa.
Drugi polčas sta obe ekipi odprli z zadetkom. A takoj v naslednjem napadu so Izolani po golu razpoloženega Peharca izenačili ter napad kasneje po golu Nikolića še prvič na tekmi povedli 18:19. Prve minute drugega polčasa so bile zares težke, saj so gostje po novem protinapadu povedli z dvema zadetkoma prednosti 18:20. Na srečo nam je po golu Žagarja v 38. minuti hitro uspelo izenačiti na 21:21. Nato smo kar nekaj časa spremljali igro gol za gol. Po golu Nikolića v 42. minuti pa so gostje ponovno povedli 23:24. Po dolgem času smo ponovno povedli v 45. minuti, ko je Blaž Nosan zadel za 25:24. Gostje se še naprej niso predali, a jim je kar dvakrat veselje preprečila vratnica. To smo znali izkoristiti in po golu Ranisavljevića v 50. minuti smo ušli na 29:26. V 56. minuti pri rezultatu 30:28 si je dvominutno izključitev prislužil Mitja Nosan in gostje so imeli lepo priložnost, da se približajo le na zadetek zaostanka, a so napad zapravili. To jim je uspelo napad kasneje, ko je zadel Nikolić za 30:29. Po zaslugi jeklenih živcev kapetana Puclja, ki je izkoristil 7-metrovko v 59. minuti tekme smo povedli z rezultatom 31:29, kar se je kasneje izkazalo za končni rezultat tekme.

Uroš Miličević, igralec RD Riko Ribnica: ” Za nami je težka tekma. Izola je znova pokazala, da gre za izjemno energično in borbeno ekipo, ki se bori 60 minut. V naši igri je še ogromno prostora za napredek. Moramo odpraviti določene napake ter pred naslednjo tekmo v Mariboru dvigniti nivo igre na višjo raven.”

Vid Miklavec, igralec RD Butan plin Izola: “V Ribnico smo prišli odigrati tekmo proti favorizirani ekipi, a brez bele zastave. Odigrali smo eno boljših tekem v sezoni in s tem gremo naprej.”

Igralec tekme: Vid Miklavec

More in Članska ekipa (101 of 404 articles)