MRD DOBOVA – RD RIKO RIBNICA 28:34 (15:18)

Liga NLB, 2. krog,
Brežice, športna dvorana Brežice, sobota, 12.9.2020, ob 19:00, sodnika: Pukšuč, Satler:

MRD DOBOVA – RD RIKO RIBNICA 28:34 (15:18).

MRD Dobova: Bradaško, Markušić 6, Dragan 1, Seferović, Leben, Jezernik 3, Košir 3, Mlakar 2 (1), Šešić 3, Glaser 1, Raguž 1, Kozolič, Sintič 3, Mijušković, Blaževič, Šibanc 5 (2);
RD Riko Ribnica: Bojić 1, Strmljan 4, Horvat 4, Eskeričić 11, Žagar 3, Knavs 1, Ranisavljević 1, Miličević, Pahulje, Nosan 2 (2), Klarič, Cimerman 2, Pucelj 5 (1), Šolaja.

Sedemmetrovke: MRD Dobova 4 (3), RD Riko Ribnica 3 (3);
Izključitve: MRD Dobova 4, RD Riko Ribnica 20 minut;
Rdeči karton: Horvat, RD Riko Ribnica (47. min.).

Tekmo smo odprli precej nervozno, saj so domačini hitro povedli z dvema zadetkoma prednosti 3:1. Sledila je igra gol za gol pri kateri smo v napadu uspeli zadevati, vendar se nikakor nismo uspeli ubraniti. Po golu Kristiana Eskeričića v deseti minuti smo znižali na 8:7. Nato pa smo spremljali mrk v napadu oziroma dobro obrambo na obeh straneh, saj smo v naslednjih desetih videli samo po dva gola na obeh straneh. Pri rezultatu 12:11 je Damjan Škaper vzel minuto odmora po kateri so naši fantje zaigrali bolje ter v 24. minuti po golu Jana Puclja prvič povedli z rezultatom 13:14. Našega naleta v zaključku polčasa ni zaustavila niti minuta odmora Benjamina Teraša, saj smo na hitro povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 14:18. Končni rezultat polčasa je postavil Dorian Markušić 15:18.
Drugi polčas smo sijajno odprli ter na krilih razigranega Kristiana Eskeričića samo višali našo prednost. Po golu Žana Žagarja v 39. minuti in vodstvu 18:25 je bil domači trener primoran vzeti še drugo minuto odmora. Po tej so domačini zaigrali bolje ter po golu Tea Jezernika in dvojni izključitvi Gašperja Horvata znižali rezultat na 24:28. Sledila je še minuta odmora našega trenerja, ki je na fante delovala dobro, saj so se umirili ter hitro povedli s plus 5 (26:31). Tekmo smo na to mirno pripeljali do konca ter slavili z lepih 28:34.

More in Članska ekipa (129 of 410 articles)