RD RIKO RIBNICA – RK SVIŠ 39:30 (23:14)

Ivančani so v letošnji sezoni zmagali le trikrat, a so, žal, eno zmago dosegli ravno proti našim rokometašem. S tem porazom so si naši fantje zelo otežili pot do končnice za prvaka. Na srečo pa so Trebanjci z nekaj slabšimi predstavami in izgubljenimi točkami v zadnjem obdobju Ribničanom omogočili vrnitev v tekmo za končnico, za katero je bila zmaga proti Svišu nujna.

22. krog 1. rokometne NLB Leasing lige, petek, 27.3.2015, ob 18:30 v dvorani ŠC Ribnica, gledalcev: 250, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Žibret (Trbovlje).

RD RIKO RIBNICA – RK SVIŠ IVANČNA GORICA 39:30 (23:14)

RD Riko Ribnica: Klarič (5 obramb), Perovšek (4 obrambe), Leban 7 (2), Fink 8, Atanasov, Kljun, Grebenc 4, Knavs 1, Skušek 6 (1), Andoljšek 2, Pucelj 4, Pahulje 1, Nosan 2, Markovič 1, Batinić 3, Košmrlj.
RK Sviš Ivančna Gorica: Pekeč (4 obrambe), Slapničar (6 obramb), Podržaj, Nered 5, Potokar 2 (2), Marušič 2, Zavodnik 5, S. Stopar 2, Pekolj 1, Matej Košir 7, Marinčič 1, G. Stopar 3 (2), Bučar, Matic Košir 2.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 5 (3), RK Sviš Ivančna Gorica 5 (4).
Izključitve: RD Riko Ribnica 12 minut, RK Sviš Ivančna Gorica 8 minut.

Ribničani so dosegli 14. ligaško zmago v tej sezoni in se po številu točk izenačili s Trimom (29), ki ima sicer tekmo manj, a bo do točk težko prišel, saj igra proti Celju.
Tekma je bila na začetku izenačena do izida 2:2 (3.min.), potem pa so domači z delnim izidom 9:1 v naslednjih 7 minutah prešli v občutnejše vodstvo. V naslednjih minutah razlika ni več tako skokovito naraščala. Do največje razlike v prvem polčasu so Ribničani prišli v 22. minuti, ko je za 18:8 zadel Janez Skušek. Do odmora se prednost Ribničanov ni več povečala (23:14).
V drugem delu se je razlika do sredine polčasa še povečevala in znašala v 44. minuti že konkretnih 12 golov (33:21), nato pa je vnema Ribničanov rahlo popustila in Ivančani so uspeli razliko znižati pod deset golov za končni izid 39:30.

V 23. krogu lige se bodo v domači dvorani Ribničani pomerili z velenjskim Gorenjem. Tekma bo, zaradi uvrstitve Velenjčanov v četrtfinale Evropske lige, verjetno že v sredo, 8.4.2015.

Sponzor tekme: Zavarovalnica TRIGLAV d.d.

Medijski sponzor tekme: RADIO UNIVOX Kočevje

Univox

More in Članska ekipa (283 of 337 articles)