RD RIBNICA RIKO HIŠE – RK KRŠKO 31:22 (18:11)

Igralci RD Ribnica Riko Hiš so se po 14. krogu v 1. NLB Leasing ligi še utrdili na četrtem mestu prvenstvene lestvice. Ribničani so bili pred domačimi gledalci boljši od RK Krško z 31:22 (18:11).

Ribnica , dvorana ŠC Ribnica, gledalcev: 200, sodnika: Nahtigal (Ljubljana), Smolko (Gornja Radgona).

RD Ribnica Riko Hiše: Perovšek (12 obramb), Klarič, Leban 6 (3), Merhar 1, Fink 5, Atanasov 1, Omahen, Pahulje, Grebenc 1, Andoljšek 4, Nosan, Pucelj, Abrahamsberg 6, Batinič 4, Markovič 2, Košmrlj.
RK Krško: Žitnik (6 obramb), Polutnik (1 obramba), Miklavčič 1, Sobotič 1, Jazbec, Dular 1 (1), Ban 2, Kodrič, Cerjak 4, Sikošek Pelko, Kučič 1, Majerle, Čanžar 5 (2), Koprivc, Zoran 2 (1), Omerzel 5.

Sedemmetrovke: RD Ribnica Riko Hiše 3 (3), RK Krško 5 (4).
Izključitve: RD Ribnica Riko Hiše 14 minut, RK Krško 4 minute.
Rdeči karton: Sikošek Pelko (RK Krško, 37. minuta).

Ribničani so brez težav odpravili Krčane. Že v prvem delu so povsem nadigrali tekmece in v drugem le še rutinirano pripeljali dvoboj do konca.
V katero smer bo šla tekma, je nakazal že začetek. Domači so namreč povedli že s 7:0, gostje pa so šele v 11. minuti dosegli svoj prvi gol. V nadaljevanju jim je šlo sicer nekoliko bolje, a razlika ni več padla pod štiri gole. Gostitelji so drugi polčas nadaljevali v enakem ritmu in razlika je kar naraščala. Priigrali so si je prednost 27:15 in do konca so gostje le še kozmetično popravili izid in razliko spravili pod deset golov. Za domače sta po šest zadetkov dosegla Patrik Leban in Črt Abrahamsberg, pri gostih pa jih je pet dosegel Mitja Omerzel.
Krčani bodo v naslednjem 15. krogu igrali v soboto, 7. decembra v Ivančni Gorici, Ribničani pa bodo isti dan gostovali v Celju.

Sponzor tekme je bilo podjetje: YASKAWA RISTRO d.o.o. RIBNICA