RK GORENJE VELENJE – RD RIBNICA RIKO HIŠE 26:24 (17:13)

 

13. krog 1. rokometne NLB Leasing lige.

RK GORENJE VELENJE – RD RIBNICA RIKO HIŠE 26:24 (17:13).

Velenje, Rdeča dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Masleša (Trbovlje) in Pangerc (Škofljica).

RK Gorenje Velenje: Teletović (8 obramb), Burić (7 obramb), N. Cehte 3, Medved 6 (4), S. Burić 3, Cingesar, K. Cehte 3, Skube 5 (1), Golčar, Šoštarič 2, Papež 1, Vrečer, Gams, Nosan, Oštir, Dujmovič 3, Bećiri.
RD Ribnica Riko Hiše: Provšek (7 obramb), Klarič (6 obramb), Abrahamsberg 1, Markovič 5, Fink 7 (3), Leban 2, Nosan 6 (1), Merhar, Batinič, Pucelj 2, Andoljšek 1, Grebenc, Henigman, Atanasov, Omahen.

Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenje 10 (5), RD Ribnica Riko Hiše 5 (4).
Izključitve: RKGorenje Velenje 6 minut, RD Ribnica Riko Hiše 6 minut.

Fantje so odpotovali v Velenje na prvenstveno tekmo z državnim prvakom brez bele zastave in to tudi dokazali z odnosom in igro na igrišču. V prvem delu so prevladovali domačini, ki so imeli ves čas nekaj golov naskoka in na odmor odšli s štirimi goli prednosti (17:13). V drugem delu so prednost povečali celo na 5 golov (21:16) v 42.minuti. Nato pa so naši fantje pokazali, zakaj so letos največje presenečenje lige in v 52. minuti prišli do izenačenja na 23:23. V zadnjih minutah nekaj zapravljenih napadov ter obramb domačega vratarja in priložnost za odmevno zmago je šla po zlu. Vendar pa je rezultat zelo vzpodbuden za naslednje tekme, predvsem v sredo, ko v Ribnico prihaja Krško, kjer se pričakuje samo zmaga.
Najboljši posamezniki pri domačih so bili: Teletović (8 obramb), Burić (7 obramb), ter Medved s 6 in Skube s 5 goli.
Pri Ribničanih pa so izstopali: Provšek (7 obramb), Klarič (6 obramb), Fink s 7, Nosan s 6 in  Markovič s 5 goli.

More in Članska ekipa (403 of 404 articles)