RD RIKO RIBNICA – RK GORENJE VELENJE 22:28 (10:13)

V derbiju kroga sta si nasproti stali drugo in tretje uvrščeni ekipi na prvenstveni lestvici končnice za prvaka Lige NLB. Tokrat so bili gostje iz Velenja premočan nasprotnik, ki je tako prišel do dveh pomembnih točk in ostaja v boju za naslov državnega prvaka.

Liga NLB, 4. krog končnice za prvaka,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 20.4.2019, ob 17:00, sodnika Brstin Kavalar in Uroš Nahtigal, gledalcev 440:

RD RIKO RIBNICA – RK GORENJE VELENJE 22:28 (10:13).

RD Riko Ribnica: Bojić (4 obrambe), Klarič (3 obrambe), Strmljan 2, Horvat 2, Vujačić 3, Žagar, Knavs 2 (1), Ranisavljević 2, Pahulje 1, Lešek, B. Nosan 3, Pucelj 4, Tomšič, M. Nosan, Setnikar 3, Košmrlj;
RK Gorenje Velenje: Taletović (12 obramb), Vujović (1 obramba), Komar, Mazej, Haseljić 1, Tajnik 3 (1), Matanović, Levc 1, Stojnič, Miklavčič 6, Banfro, Verdinek 7 (2), Kavčič M. 2, Kavčič A. 7, Kete 1.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 2 (1), RK Gorenje Velenje 3 (3):
Izključitve: RD Riko Ribnica 2 minuti, RK Gorenje Velenje 6 minut;
Rdeči kartoni: -.

Ribničani kljub veliki želji niso uspeli presenetiti tokrat favoriziranih Velenjčanov.
Domači rokometaši so stik z gosti držali tja do 12. minute in izida 5:6, nato pa so v napadu z nekaj tehničnimi napakami gostom dovolil, da so se v 13. minuti prvič odlepili na 3 gole razlike. Po minuti odmora domačega stratega Damjana Škaperja so se Ribničani malo zbrali in uspeli vzpostaviti ravnotežje ter do 24. minute zaostanek oklestiti le na gol (9:10), vendar pa je zaključek prvega polčasa zopet pripadel gostom iz Šaleške doline, saj so ti na krilih odličnega vratarja Taletovića ponovno prišli do vodstva s 3 goli razlike. Na odmor so rokometaši odšli ob izidu 10:13.
Nadaljevanje igre v drugem delu ni prineslo želenega preobrata v korist domačih rokometašev. Nekaj minut se je razlika še gibala v območju 3, 4 zadetkov v korist gostov, nakar je tem uspel delni izid 0:4 s katerim so v 39. minuti pobegnili na že skoraj neulovljivih 7 golov prednosti (13:20). Domači so se še naprej krčevito borili, vendar so težko premagovali na tej tekmi izrednega Taletovića, v obrambi pa niso uspeli ustaviti Verdineka, Miklavčiča in A. Kavčiča, ki so skupaj dosegli kar 20 golov.
Prva polovica končnice za prvaka se bo končala naslednji konec tedna, ko Ribničani že v petek ob 18.uri gostujejo v Mariboru.

More in Članska ekipa (40 of 280 articles)