RD RIKO RIBNICA – RD URBANSCAPE LOKA 35:32 (23:19)

Po rednem delu Lige NLB in 22 odigranih krogih, si Ribničani z velenjskimi rokometaši delijo 2. mesto na prvenstveni lestvici, 4 točke za vodilnimi Celjani in 6 pred najbližjim zasledovalcem Mariborom. Ribniška ekipa se pod vodstvom začasnega trenerja Damjana Škaperja podaja v boj za obrambo 2. mesta iz lanske sezone, kar bo, glede na odsotnost Davida Kovačiča in Nebojše Bojića, kar zahtevna naloga.

Liga NLB, 1. krog končnice za prvaka,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 23.3.2019, ob 19:00, sodnika Dejan Ivančič, Igor Ivančič, gledalcev 310:

RD RIKO RIBNICA – RD URBANSCAPE LOKA 35:32 (23:19).

RD Riko Ribnica: Glavan (1 obramba), Klarič (5 obramb), Strmljan 4, Horvat 3, Vujačić 6, Žagar, Knavs 5 (5), Ranisavljević, Pahulje, Lešek 2, B.Nosan 5, Pucelj 4, Tomšič 2, M.Nosan, Setnikar 4, Košmrlj;
RD Urbanscape Loka: Božnar (5 obramb), Juričan (5 obramb), Vrbinc 7, Gartner 1, Dolenc, M. Jesenko, U.Pipp 1 (1), Bradeško, Mali 1, Jeseničnik 2, M.Pipp 1, Bergant 3 (2), A. Jesenko 8, Bogdanič-Jenko, Plestenjak 2, Marinović 6.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 5 (5), RD Urbanscape Loka 4 (3);
Izključitve: RD Riko Ribnica 4 minute, RD Urbanscape Loka 6 minut;
Rdeči kartoni: -.

Prvih 20 minut tekme sta obe ekipi igrali samo napad, brez obramb. Do 22. minute in izida 16:16 je bil ta kar šestnajst krat izenačen. Šele pred odhodom na veliki odmor so si ribniški rokometaši uspeli priigrati malo višjo prednost. Med odmorom je bil na semaforju izid 23:19.
V nadaljevanju je sprva kazalo, da bodo gostitelji prevzeli pobudo, saj so si v 34. minuti prvič priigrali prednost 5 zadetkov (25:20). Vendar so v nadaljevanju bolje zaigrali varovanci bivšega “Ribničana” Roberta Beguša. V 50. minuti so po delnem izidu 0:4 rezultat ponovno postavili v izhodišče (29:29). Obetala se je napeta končnica, katero pa so jo Ribničani z bolj zavzeto igro v obrambi le preprečili in si z nekaj lahkimi goli iz protinapada zagotovili zmago z izidom 35:22.

Gregor Košmrlj, igralec RD Riko Ribnica: “Igra je bila zelo hitra, zato je bilo toliko golov. Obramba nam je nekoliko šepala, pri zaključnih strelih gostujočih igralcev nismo bili dovolj skoncentrirani, nismo imeli dvignjenih rok. V napadu nam je steklo bolje, saj smo dosegli dosti golov. Točke so ostale doma, kar je na koncu najpomembneje.”

Anže Jeseničnik, igralec RD Urbanscape Loka: “Tekmo smo odprli dokaj dobro, glede na to, da smo prišli brez dveh ključnih igralcev. Trener je nam mlajšim ponudil priložnost, da se izkažemo. Menim, da smo jo dobro izkoristili, saj smo izgubili proti zelo dobremu nasprotniku le za 3 gole.”

More in Članska ekipa (43 of 280 articles)