RD RIKO RIBNICA – RD URBANSCAPE LOKA 29:23 (14:11)

Kljub neželenemu porazu preteklo soboto v Novem mestu, ki je letošnjo sezono ostala za Ribničane neosvojena trdnjava, je drugo mesto še vedno na dosegu roke. Za uresničitev cilja je bila zmaga nad nocojšnjim nasprotnikom nujna, kar jim je s trdo in požrtvovalno igro tudi uspelo.

Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 5.5.2018, ob 19.uri, sodnika Miran Teršek (Hrastnik) in Aljoša Žibret (Trbovlje), gledalcev 450:

RD RIKO RIBNICA – RD URBANSCAPE LOKA 29:23 (14:11).

RD Riko Ribnica: Horvat, Fink 1, Vujačić 6, Knavs 1, Henigman 5, Skušek 7 (3), Koprivc 1, Pahulje, B. Nosan 4, Klarič, Kovačič 1, M. Nosan 1, Batinič 2 (1), Perovšek (7 obramb), Setnikar, Košmrlj;
RD Urbanscape Loka: Božnar, M. Vrbinc 2, Gartner 2, Dolenc, Kavčič 6, M. Jesenko, U. Pipp 3, Juričan (4 obrambe), Bradeško, M. Pipp 2, Bergant 1, A. Jesenko 6., Plestenjak, Klemenčič 1, A. Vrbinc (4 obrambe), Marinović.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 4 (4), RD Urbanscape Loka 7 (5);
Izključitve: RD Riko Ribnica 4, RD Urbanscape Loka 8 minut;
Rdeč karton: -.

Ribničani so v tekmo vstopili odločeni, da se Gorenjcem oddolžijo za poraz v 2. krogu končnice. Že po 3 minutah so povedli z 2:0, nato v 6. minuti 4:2 in v 9. že 6:3. V 16. minuti je Ribnica vodila že z 10:4, Janez Skušek pa je dosegel kar polovico ribniških golov do takrat. Vse je kazalo, da je škofjeloška barka potopljena. Vendar pa je zasedba bivšega ribniškega trenerja Roberta Beguša strnila vrste ter v naslednjih 9 minutah izid skoraj poravnala (11:10). Domači rokometaši so se pred odmorom le zbrali in ob izidu 14:11 poskrbeli za boljši vtis pred odhodom v slačilnico.
Drugi del so z golom začeli gostje ter znižali na 14:12. V dobri minuti pa sta Henigman in Nosan poskrbela za vodstvo s 17:12. Gostje so še vedno poskušali, vendar se bližje kot na dva gola niso uspeli več približati. Po 44. minuti in izidu 20:18 so domači fantje prestavili v višjo prestavo in gostje jih niso mogli več dohajati. Razlika je vztrajno naraščala vse do 7 golov v 58. minuti (28:21). Končni izid 29:23 je pomenil, da točki ostajata doma in da Ribničani še vedno zelo resno naskakujejo zgodovinsko drugo mesto ob koncu sezone.

Blaž Nosan je po tekmi povedal: “Gostili smo neugodnega nasprotnika, zato smo pričakovali težko tekmo. Zavedali smo se, da bo za zmago potrebno dati vse od sebe tako v obrambi kakor tudi v napadu, saj smo vedeli, da nam zmaga že zagotavlja najmanj tretje mesto ob koncu prvenstva. Do konca gremo tekmo po tekmo in videli bomo, kaj nam bo to prineslo na koncu.”

More in Članska ekipa (209 of 410 articles)