RD RIKO RIBNICA – RK JERUZALEM ORMOŽ 35:32 (17:19)

Liga NLB, 24. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, petek, 26.4.2024, ob 18:00, sodnika Jože Humek, Rok Škvarč, gledalcev 130:

RD RIKO RIBNICA – RK JERUZALEM ORMOŽ 35:32 (17:19)

RD Riko Ribnica: Braunović (8 obramb), Dobaj (3 obrambe), Pogorelec, Planinšek 6 (2), Mihelič, Gorenc, Žagar 7, Ljevar 3, Pirnat, Begić Zbačnik, Skol 4, Cimerman 6, Knavs 8, Zakrajšek, Nosan, Hrastnik 1;
RK Jeruzalem Ormož: Ranfl (9 obramb), Balent (2 obrambi), Zemljič, Munda 5, Sok 8 (2), Vincek, Žuran 3, Hebar 2, Hebar, Šulek 6, Blagotinšek, Pungartnik 5, Krabonja, Kolmančič 3.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 4 (2), RK Jeruzalem Ormož 4 (2);
Izključitve: RD Riko Ribnica 6 minut, RK Jeruzalem Ormož 10 minut;
Diskvalifikacije: -.

Zelo pomembna in predvsem zaslužena zmaga.

Tekma se je ob odlični podpori gostujočih navijačev pričela zelo izenačeno, a so gostje po golu Šuleka v 13. minuti povedli z rezultatom 6:8. Dobro smo odgovorili in po golu Planinška v 20. minuti prišli do vodstva z rezultatom 12:11. Zopet pa so udarili Ormožani in po golu Munde v 24. minuti povedli s prednostjo 12:14 in sledila je minuta odmora Boruta Mačka. Zaostanka do odmora nismo uspeli zmanjšati, saj so gostje na tega odšli s prednostjo 17:19.

Drugi polčas smo odprli bolje in po golu Knavsa v 36. minuti izenačili na 20:20. V naslednjih minutah smo povsem zagospodarili na igrišču in po golu Skola v 44. minuti povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 26:22. Sledila je minuta odmora Saše Praprotnika. Po tej so se gostje zopet zbrali in odgovorili z delnim izidom 3:0 ter v minuto odmora prisilili Boruta Mačka. Tudi po njej nismo izgledali bolje in tako so Prleki po golu Soka v 51. minuti izenačili na 27:27 ter nas prisilili še v zadnjo minuto odmora na tekmi. Po tej smo zopet zaigrali kot prerojeni in po golu Knavsa v 56. minuti zadeli za 31:27. Tekmo smo v končnici mirno pripeljali do konca in slavili z rezultatom 35:32.

Uroš Knavs (RD Riko Ribnica): “Vedeli smo kaj nas čaka. Ormož ni zastonj na četrtem ali petem mestu. Želeli in upali smo na kakšen gol več razlike, zaradi medsebojnega izkupička, vendar šteje zmaga in gremo naprej.”

Gašper Hebar (RK Jeruzalem Ormož): “Težka in izenačena tekma v Ribnici. Dobro smo krenili v tekmo, vodili skozi celoten prvi polčas, oz. tja do 40. minute, potem se je nekaj časa igralo gol za gol, nakar je Ribnica ušla na 4 gole, a smo se zopet uspeli približati. Na koncu pa zmaga Ribnice, za kar jim čestitam. Mi pa se moramo zbrati in poskusiti presenetiti Celjane.”

Igralec tekme: Uroš Knavs (RD Riko Ribnica).

Sledita dva vikenda brez prvoligaških tekem, ko bomo stiskali pesti za reprezentanco, ki si bo proti Švici poskušala priigrati nastop na svetovnem prvenstvu januarja naslednje leto.

 

More in -, Članska ekipa (3 of 412 articles)