RK DOBOVA – RD RIKO RIBNICA 26:35 (12:17)

Liga NLB, 19. krog,
Dobova, športna dvorana Dobova, petek, 8.3.2024, ob 19:30, sodnika: Marko Pirc, Matjaž Pirc

RK DOBOVA – RD RIKO RIBNICA 26:35 (12:17)

 

RK Dobova: Pauković, Žitković (13 obramb), Suban 3, Fabek, Gerjovič, Stunković, Romih 1, Pintar 6, Maslovar 1, Rantah 7 (3), Mladkovič, Ferenčak 3, Kozolić 3, Baznik, Maček 1, Mataić 1;
RD Riko Ribnica: Dobaj 1 (12 obramb), Pogorelec, Planinšek, Mihelič, Žagar 4, Ljevar 7, Pirnat, Begić Zbačnik 3, Skol 1, Cimerman 8, Đekić 2, Knavs 4, Zakrajšek, Nosan 1, Hrastnik 4 (1).

Sedemmetrovke: RK Dobova 3 (3), RD Riko Ribnica 3 (1);
Izključitve: RK Dobova 10 minut, RD Riko Ribnica 6 minut;
Diskvalifikacije: -.

Zanesljiva zmaga na gostovanju pri zadnjeuvrščeni Dobovi.

Tekmo smo odprli precej nervozno, saj je dobro branil domači vratar Žitković, a dolžan mu ni ostal niti naš Gašper Dobaj. Tako smo po golu Knavsa v 9. minuti tekme prvič povedli z dvema zadetkoma prednosti, 2:4 in domačega trenerja Damjana Radanovića prisilili v minuto odmora. Kljub temu smo še naprej dvigovali tempo in v 17. minuti po novem golu Knavsa povedli z novo najvišjo prednostjo 5:11. Sledila je nova minuta odmora domačega trenerja Radanovića. Po tej so Dubovčani vendarle zaigrali nekoliko bolje, saj naša prednost ni več strmo naraščala. Tako so po golu Romiha tik pred odmorom znižali na 12:17, zato je z minuto odmora reagiral še Borut Maček.
Drugi polčas smo odprli bolje kot prvega in po golu Skola v 33. minuti prvič na tekmi povedli z osmimi zadetki prednosti, 12:20. V nadaljevanju tekme ni prišlo do večjih pretresov, saj smo jo mirno pripeljali do konca in slavili z najvišjo razliko na tekmi 26:35.

Josip Žitković, rokometaš RK Dobova: “Čestitam naši ekipi za res pravo borbo. V tekmo smo vstopili z željo po zmagi, ampak smo delali preveč napak. Čestitke Ribnici za zmago.”

Brin Cimerman, rokometaš RD Riko Ribnica: “Na tekmo smo se pripravljali dokaj solidno. Začeli smo jo slabše kot smo pričakovali, vendar smo to v drugem polčasu popravili in naredili lep zaključek.”

Igralec tekme: Brin Cimerman (RD Riko Ribnica).

Nadaljujemo 23.3.2024 z domačo tekmo proti Slovenj Gradcu.

 

 

More in Članska ekipa (8 of 412 articles)