RK CELJE P. L. – RD RIKO RIBNICA 31:29 (13:15)

Liga NLB, 17. krog,
Celje, dvorana Zlatorog, sobota, 24.2.2024, ob 20:00, sodnika Ozren Backović, Mirko Palačković:

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – RD RIKO RIBNICA 31:29 (13:15)

RK Celje Pivovarna Laško: Zaponšek (7 obramb), Gaberšek (7 obramb), Perić 1, Marguč 2, Mazej 6, Cokan 3, Ćirović, Antonijević, Marić 3, Janc 4, Milićević 6, Korže Lesjak, Malović, Žabić 1, Mlakar 5, Rakita;
RD Riko Ribnica: Braunović (8 obramb), Klarič, Dobaj (3 obrambe), Pogorelec, Mihelič, Žagar 2, Ljevar 9 (1), Pirnat, Begić Zbačnik, Skol 1, Cimerman 8, Đekić, Knavs 3, Nosan, Grebenc, Hrastnik 6.

Sedemmetrovke: RK Celje Pivovarna Laško 0 (0), RD Riko Ribnica 2 (1);
Izključitve: RK Celje Pivovarna Laško 8 minut, RD Riko Ribnica 10 minut;
Rdeči kartoni: Žiga Mlakar (39. minuta, 3x 2 minuti, RK Celje Pivovarna Laško).

Aktualni državni prvaki so pričakovano hitro prevzeli pobudo in po golu Marića v 11. minuti tekme povedli z visokih 8:3. Sledila je minuta odmora Boruta Mačka, po kateri smo zaigrali precej bolje ter po golu Cimermana v 15. minuti ujeli priključek na 9:7. Še naprej smo igrali dobro in po nekaj dobrih obrambah Braunovića Celjane povsem ujeli 13:13. Sledila je izjemna končnica polčasa v kateri smo povsem prevladali ter na odmor odšli s prednostjo 13:15.

Drugi polčas smo odprli fantastično ter po golu Hrastnika v 34. minuti povedli s prednostjo 13:18. Še naprej smo stopnjevali ritem in po golu Knavsa v 36. minuti povedli z neverjetnih 14:20. Nato pa je sledil izjemen niz domačih, ki so po golu Mazeja v 43. minuti ujeli priključek na 22:23. Po golu Milićevića v 47. minuti tekme so domači izenačili na 24:24 in vse se je začelo znova. Ponovno smo zaigrali bolje in celo povedli z dvema zadetkoma prednosti, a so gostje na krilih Gaberška odgovorili in v 55. minuti povedli s prednostjo 29:27. Sledila je minuta odmora Boruta Mačka. V končnici se žal nismo uspeli ponovno pobrati, čeprav bi si za včerajšnjo predstavo zaslužili vsaj točko. Končni rezultat tekme 31:29.

Sledi domača tekma proti RK Gorenje Velenje v soboto ob 20:00.

More in Članska ekipa (8 of 410 articles)