RD RIKO RIBNICA – MRK LJUBLJANA 41:30 (23:15)

Liga NLB, 15. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 10.2.2024, ob 19:00, sodnika Izidor Hotko, Tomaž Miklavčič:

RD RIKO RIBNICA – MRK LJUBLJANA 41:30 (23:15).

RD Riko Ribnica: Braunović (6 obramb), Klarič, Dobaj (12 obramb), Pogorelec 1, Planinšek, Mihelič 2, Žagar 3, Pirnat 2, Skol 2, Cimerman 2, Đekić 7, Knavs 15 (6), Zakrajšek, Nosan, Grebenc 1, Hrastnik 6,
MRK Ljubljana: Logar, Gaberc (8 obramb), Lukman 2, Vrbinc 1, Jaklič 3, Novak 3, Brulec 3, Nosan 1, Kamnikar 2, Makivić 2, Kamenicki 1, Lukman 6, Pernovšek 1, Tomšič 4 (4), Ključanin 1,

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 6 (6), MRK Ljubljana 4 (4);
Izključitve: RD Riko Ribnica 8 minut, MRK Ljubljana 0 minut;
Diskvalifikacije: -.


Hitro smo prevzeli pobudo ter po nekaj uvodnega tipanja po golu Knavsa v 9. minuti povedli z rezultatom 8:5. Po golu Žagarja v 13. minuti smo povedli z novo najvišjo prednostjo 12:7, kar je v prvo minuto odmora na tekmi prisililo gostujočega trenerja Romana Šimona. Tudi po tej se je naša prednost le še povečevala in po golu Grebenca v 21. minuti zrastla na visokih 18:10. Z isto prednostjo smo odšli tudi na odmor.
V drugem polčasu so priložnost za igro dobili vsi igralci, prednost pa je kljub temu samo še naraščala do končnega izida 41:30.

Jaka Đekić, igralec RD Riko Ribnica: “Videlo se je, da smo v tekmo šli maksimalno zbrano in z veliko željo po tem, da popravimo vtis s prve tekme, ko smo v Ljubljani igrali slabo. Cela ekipa je igrala zelo homogeno tako v obrambi kot v napadu. Igrali smo hitro in mislim, da smo dokazali, da smo boljša ekipa.”

Žarko Makivič, igralec MRK Ljubljana: “Uvod v tekmo je bil soliden, nato pa so domačini pokazali svojo kakovost in ušli na neulovljivo prednost. Misli usmerjamo k prihajajoči domači tekmi proti Celju, kamor bi povabil vse navijače.”

Igralec tekme: Jaka Đekić (RD Riko Ribnica).

Sledita dve težki gostovanju v Kopru in Celju, nato pa v začetku marca gostimo velenjske rokometaše. 

More in Članska ekipa (8 of 408 articles)