RK KRŠKO – RD RIKO RIBNICA 34:37 (19:20)

Pokal Slovenije, 1/16 finala,
Krško, dvorana ŠC Krško, sreda, 8.11.2023, ob 19:00, sodnika Žiga Vidali, Leon Mirinkovič:

RK Krško: Pandžić, Zupančič (8 obramb), Sredanović, Emeršič 2, Sintič 8 (3), Sobotič 5 (3), Jakše 1, Seferović 1, Kučič 1, Baznik 1, Resnik, Novak 5, Švalj 4, Žitković, Dosedla 6, Dragan;
RD Riko Ribnica: Braunović (5 obramb), Dobaj (3 obrambe), Pogorelec, Mihelič, Žagar 8, Ljevar 8, Begić Zbačnik, Skol, Cimerman 2, Đekić, Knavs 7 (2), Zakrajšek, Nosan 1, Grebenc 4, Hrastnik 7.

Sedemmetrovke: RK Krško 7 (6), RD Riko Ribnica 2 (2);
Izključitve: RK Krško 10 minut, RD Riko Ribnica 10 minut;
Diskvalifikacije: -.

Nepričakovano težko priborjeno napredovanje v 1/8 finala pokala Slovenije.

Pokalno tekmo pri vodilni ekipi 1.B lige smo kljub poškodbi Planinška ter počitku Skola dobro odprli ter po golu razpoloženega Hrastnika v 8. minuti povedli z rezultatom 4:7. Isto prednost smo držali naprej, zato je v 13. minuti prvič na tekmi z minuto odmora reagiral domači trener Aleš Sirk. Tudi po njej domačini niso zaigrali kaj bolje, saj smo po 20 minutah igre vodili z rezultatom 10:14. V zadnji tretjini prvega polčasa pa je sledil velik mrk v napadu, kar so domačini izkoristili ter do polčasa ujeli priključek 19:20.

V drugi polčas smo tako povsem nepotrebno vstopili s slabimi občutki iz konca prvega polčasa, Krčani pa so bili v naletu in po golu Sobotiča v 33. minuti povedli z rezultatom 21:20. Domačini se tu niso ustavili in po golu Emeršiča v 40. minuti povedli z navišjo prednostjo na tekmi 26:23. Voda nam je čedalje bolj tekla v grlo, saj smo Krčane še v 49. minuti gledali hrbet. A v zaključku tekme smo se le uspeli zbrati ter po delnem izidu 2:8 v 57. minuti izenačiti najvišjo prednost na tekmi 32:36 ter tekmo mirno pripeljati do konca. Končni rezultat 34:37.

Žreb parov za 1/8 finala pokala Slovenije bo v prihodnjih dneh. Tekme se bodo predvidoma igrale 13.12.2023.

More in Članska ekipa (19 of 410 articles)