RD URBANSCAPE LOKA – RD RIKO RIBNICA 35:35 (21:12)

Liga NLB, 9. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 11.11.2023, ob 20:00, sodnika Matija Knez, Mitja Smolko:

RD URBANSCAPE LOKA – RD RIKO RIBNICA 35:35 (21:12)


RD Urbanscape Loka:
Stanojlović 1 (9 obramb), Juričan (2 obrambi), Soršak 10, Dolenc 5, Mihelič, Latković 6, Mali, Jesenko 6 (4), Starman, Stopar 1, Lokar 1, Jesenko 2, Strehar, Šilc, Bulovič 1, Atanasov 2;
RD Riko Ribnica: Braunović (2 obrambi), Dobaj (7 obramb), Pogorelec, Mihelič, Žagar 5, Ljevar 8, Pirnat, Begić Zbačnik, Skol 1, Cimerman 7, Đekić, Knavs 8 (4), Zakrajšek, Nosan 2, Grebenc, Hrastnik 4.

Sedemmetrovke: RD Urbanscape Loka 4 (4), RD Riko Ribnica 4 (4);
Izključitve: RD Urbanscape Loka 8 minut, RD Riko Ribnica 4 minut;
Rdeči kartoni: Gašper Hrastnik (36. minuta, RD Riko Ribnica).


Ne glede na položaj na lestvici, so tekme v Škofji Loki vedno neugodne in nič drugega nismo pričakovali tudi tokrat.

Tekma se je začela izenačeno, saj smo spremljali igro gol za gol, nato pa je sledil prvi nalet domačinov, ki so po golu Latkovića v 9. minuti povedli z rezultatom 7:4. Tako je bil v hitro minuto odmora primoran Borut Maček. Žal nas tudi ta ni dvignila, saj je pri domačinih blestel Soršak, ki je v 18. minuti zadel za novo najvišjo prednost na tekmi 14:7. Še naprej nikakor nismo mogli ujeti priključka, zato je v 23. minuti pri rezultatu 16:9 sledila še druga minuta odmora na zahtevo našega trenerja. Kmalu po tej si je izključitev za dve minuti prislužil Ljevar, kar so domačini zgrabili z obema rokama in po golu Atanasova v 27. minuti ušli na visokih 20:10. Do odmora smo rezultat znižali na 21:12 in pred nami je bila praktično misija nemogoče.

V drugem polčasu pa se je hitro videlo, da smo vstopili s povsem drugo energijo in po golu Cimermana v 36. minuti znižali na 23:16. Napad za tem pa nov šok, saj je rdeči karton prejel Gašper Hrastnik, zato smo bili primorani v nadaljevanje tekme z Mitjo Nosanom na desnem zunanjem, ker je zaradi poškodbe manjkal Nejc Planinšek. Na srečo nas ta dogodek ni presekal, ampak zgolj dal nov zagon, saj smo domačine počasi, a vztrajno lovili. Tako smo po golu Knavsa v 43. minuti ujeli priključek, saj je rezultat na semaforju kazal 25:22, zato je z minuto odmora reagiral Gregor Cvijič. Psihološki moment je bil na naši strani, kar se je na terenu močno občutilo. Tako smo v samem zaključku tekme po novem golu Knavsa prišli do izenačenja na 32:32, do konca tekme pa so bile še dobre tri minute in čedalje bolj je dišalo po popolnem preobratu. Sledila je infarktna končnica, v kateri so imeli domačini 15 sekund do konca strel za zmago, a se je žoga po strelu odbila od bloka v naše roke. V protinapad je povsem sam stekel Knavs in 8 sekund pred koncem zadel za vodstvo 34:35 in bili smo na pragu raja in popolnega preobrata. A sledilo je hitro izvajanje sredine Ločanov, ki so po golu Buloviča 2 sekundi pred koncem zadeli za končnih 35:35.

Glede na videno, je najbrž delitev točk še najbolj pravična.

V soboto, 18.11.2023, ob 19:00 v domači dvorani gostimo RD LL Grosist Slovan.

 

More in Članska ekipa (20 of 412 articles)