RD RIKO RIBNICA – RK DOBOVA 36:24 (16:15)

Liga NLB, 6. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 14.10.2023, ob 19:00, sodnika Dejan Čretnik, Miloš Turnšek, gledalcev 150:

RD RIKO RIBNICA – RK DOBOVA 36:24 (16:15)

 

RD Riko Ribnica: Braunović, Klarič, Dobaj 1 (16 obramb), Planinšek 4, Mihelič 1, Žagar 5, Ljevar 4 (1), Pirnat 1, Begić Zbačnik 1, Skol 1, Cimerman 2, Đekić 3, Knavs 11, Nosan, Grebenc 1, Hrastnik 1;
RK Dobova: Grudnik (16 obramb), Žitković (2 obrambi), Suban, Gerjovič 2, Romih 4 (2), Maslovar 1, Rantah 6, Mladkovič, Ferenčak 1, Kozolić, Tajnik 2, Veršovnik 1, Maček 1, Abramović 6, Mataić.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 3 (1), RK Dobova 2 (2);
Izključitve: RD Riko Ribnica 6 minut, RK Dobova 10 minut;
Rdeči kartoni: Mitja Nosan (26.min., RD Riko Ribnica 1, Denis Ferenčak (26.min., RK Dobova).


Tekmo proti zadnjeuvrščeni ekipi lige smo slabo odprli, saj so gostje hitro povedli z 0:2. Dokaj hitro smo se pobrali in po golu Knavsa povedli z 8:6. A gostje so bili odločeni, da v Ribnico pridejo po prvi točki v sezoni ter tako po golu Abramovića v 15. minuti tekme izenačili na 10:10. Po golu Gerjoviča v 25. minuti tekme so gostje zopet tudi povedli z rezultatom 13:14 in nervoza v naši ekipi je samo naraščala. Zavrela je celo kri, zato ste direktna rdeča kartona prejela Mitja Nosan in Denis Ferenčak. Končnica polčasa nam je nato uspela nekoliko bolje, saj smo na odmor odšli s prednostjo 16:15, a to vseeno ni bilo to. Blestel je predvsem gostujoči vratar Grudnik, ki ni dovolil, da bi se odlepili.

Drugi polčas smo odprli bolje, saj smo po golu Knavsa v 33. minuti povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 18:15. Še naprej smo narekovali tempo in po golu Planinška v 38. minuti povedli z novo najvišjo prednostjo na tekmi 20:16, kar je gostujočega trenerja prisililo v minuto odmora. Predvsem na krilih še vedno razpoloženega Grudnika so se gostje nekajkrat približali na dva zadetka zaostanka, a so imeli težave predvsem v napadu. Tako smo po golu Pirnata v 47. minuti povedli z novo najvišjo prednostjo na tekmi 25:19 in jasno je postalo, da smo blizu zmage. Prednost je iz minute v minuto rastla in se zaustavila pri končnih 36:24.

Gašper Dobaj, vratar RD Riko Ribnica: “Po medlem prvem polčasu, smo v drugem le strnili svoje vrste, pokazali tisto svojo pravo igro, tisto igro, h kateri stremimo. Steklo je v napadu, obramba se je dvignila. Mislim, da smo na koncu zasluženo zmagali z visoko razliko.”

Tilen Grudnik, RK Dobova: “Najprej bi čestital domačinom za zmago. Prvi polčas smo držali dober ritem z nasprotnikom, igrali smo dobro tako v obrambi kot napadu. V drugem se je poznala naša utrujenost zaradi krajše klopi vsled naših poškodb. Na koncu je zasluženo zmagala domača ekipa, mi pa bomo prvi dve točki iskali v naslednjem krogu.”

Igralec tekme: Gašper Dobaj (RD Riko Ribnica).

 

More in Članska ekipa (24 of 412 articles)