RK GORENJE VELENJE – RD RIKO RIBNICA 38:33 (16:16)

Liga NLB, 5. krog,
Velenje, Rdeča dvorana, četrtek, 5.10.2023, ob 19:00, sodnika Bojan Lah, David Sok:

RK Gorenje Velenje
: Skok (6 obramb), Verboten, Taletović (4 obrambe), Haseljić 3, Pipp 7 (1), Pajt, Velić 1, Maričić 6, Drobež, Tatar, Sokolič 8 (2), Šiško 5, Slatinek Jovičič 7, Mlivić, Predović 1, Hriberšek;
RD Riko Ribnica: Braunović (2 obrambi), Dobaj (5 obramb), Pogorelec, Planinšek 5, Mihelič, Žagar 5, Ljevar 6, Pirnat, Begić Zbačnik, Skol 2, Cimerman 5, Đekić, Knavs 9 (3), Nosan, Grebenc 1, Hrastnik.

Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenje 3 (3), RD Riko Ribnica 3 (3)
Izključitve: RK Gorenje Velenje 2 minut, RD Riko Ribnica 8 minut;
Diskvalifikacije: -.

Zahtevno gostovanje v Velenju smo odprli s pravim obrazom in v uvodu tekme odlično parirali domačinom, saj je rezultat po desetih minutah tekme znašal 5:5. Še naprej smo potrpežljivo igrali v napadu in po sedemmetrovki Knavsa v 17. minuti prvič na tekmi povedli 8:9. Po novem golu Knavsa smo v 21. minuti tekme prvič na tekmi povedli z dvema zadetkoma prednosti 10:12. Z nekaj izjemnimi obrambami se je izkazal še Dobaj, kar smo kronali tudi v napadu, ko je v 24. minuti razpoloženi Planinšek zadel za najvišjo prednost na tekmi 11:14. Sledila je minuta odmora Zorana Jovičića. Velenjski odgovor je bil hiter in silovit, saj so po golu Haseljića v 27. minuti tekme ekpresno preobrnili izid na 15:14. Z minuto odmora je reagiral tudi Borut Maček. Ta je na ekipo vplivala dobro, saj nam je končnica polčasa dobro uspela, saj smo na odmor odšli izenačeni 16:16.

Tudi vrugi polčas smo krenili sijajno in po golu Skola v 34. minuti tekme povedli z rezultatom 17:19. Po nekaj lahko zapravljenih žogah so domačini zopet prišli do preobrata in po golu Pippa v 38. minuti povedli z rezultatom 23:22. Nalet domačih se ni ustavil, saj so na krilih Eneja Jovičića v 46. minuti tekme povedli z rezultatom 27:24, zato je moral z minuto odmora reagirati Borut Maček. Po njej smo zopet zaigrali bolje in na krilih Planinška ujeli priključek na 28:27. A zopet smo storili nekaj nepotrebnih tehničnih napak, kar so Velenjčani izkoristili in po golu Šiška v 53. minuti tekme ušli na 31:28, kar je v zadnji time-out na tekmi prisililo Boruta Mačka. Žal, ta ekipe ni predramil, saj so domačini tempo stopnjevali in zasluženo slavili z rezultatom 38:33.

V naslednjem krogu Lige NLB, v soboto, 14.10.2023, gostimo Dobovo.

More in Članska ekipa (23 of 410 articles)