RD RIKO RIBNICA – RK CELJE P.L. 37:38 (20:20)

Liga NLB, 4. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, nedelja, 1.10.2023, ob 19:30; sodnika Dejan Ivančič, Igor Ivančič; gledalcev 400:

RD RIKO RIBNICA – RK CELJE P.L. 37:38 (20:20)


RD Riko Ribnica:
Braunović (10 obramb), Dobaj (2 obrambi), Pogorelec, Planinšek 3, Mihelič, Žagar 7, Ljevar 4, Pirnat, Begić Zbačnik, Skol 1, Cimerman 9, Đekić, Knavs 9 (2), Nosan 1, Grebenc 1, Hrastnik 2;
RK Celje Pivovarna Laško: Zaponšek (2 obrambi), Gaberšek (10 obramb), Perić 2 (1), Krečič 2, Cokan 8 (2), Ćirović, Antonijević, Ivanković 7, Janc 7 (2), Gregorič 1, Muhović, Milićević, Kačičnik 5, Žabić 6, Mlakar.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 2 (2), RK Celje Pivovarna Laško 8 (5);
Izključitve: RD Riko Ribnica 8 minut, RK Celje Pivovarna Laško 6 minut;
Rdeči kartoni: Jan Gorenc (21. minuta, RD Riko Ribnica).


Tekmo smo odlično odprli in takoj prevzeli pobudo. Tako smo po golu Cimermana v 5. minuti tekme povedli z rezultatom 5:2. A odgovor gostov je bil dober, saj so v 10. minuti po golu Kačičnika izenačili na 7:7. S tem se celjski nalet ni ustavil, saj so po golu Ivankovića v 25. minuti tekme povedli z rezultatom 15:17, kar je vodilo v minuto odmora Boruta Mačka. V končnici polčasa smo ponovno zaigrali precej bolje in po akciji tekme na odmor odšli rezultatsko poravnani 20:20.

Drugi polčas smo ponovno odprli odlično ter narekovali ritem, a so Celjani na krilih razpoloženega Gaberška držali priključek in v drugem delu polčasa stopili na plin. Tako so po golu Janca v 46. minuti tekme povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 29:32, sledila pa je nova minuta odmora Boruta Mačka. Po njej smo zopet zaigrali bolje in po golu Cimermana v 57. minuti ujeli priključek na 35:36. V končnici tekme se nam je v zadnjem napadu ponudila priložnost za izenačenje, ko smo pripravili lepo akcijo za strel Ljevarju, a je ta žal zgrešil.

Državni prvaki so tako odnesli celo kožo in slavili z rezultatom 37:38.


Mitja Nosan, domači kapetan: “To so tekme za katere se živi. Na nasprotni strani dober nasprotnik in polna ter glasna dvorana. Igrali smo na 100 odstotkov, ali še več. Na koncu pa nam je zmanjkalo malo energije. Škoda je bilo vsake žoge, vsakega zgrešenega strela. Nimamo kaj, zmagala je srečnejša ekipa. Želim si čim več takih tekem, take atmosfere in polne dvorane.”

Ante Ivanković, gostujoči rokometaš: “Bila je to ena lepa tekma, kjer so najbolj uživali navijači obeh ekip. Igrala se je obramba in napad. Doseženih je bilo skoraj 80 zadetkov, pa vendar se je igrala tdra obramba. Zmagali smo zaradi več želje in volje.”

Igralec tekme: Ante Ivanković, RK Celje P.L.

 

 

More in Članska ekipa (18 of 404 articles)