RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 28:23 (15:13)

Liga NLB, 3. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 23.9.2023, ob 19:00, sodnika Rok Kikel, Rok, Zupan, gledalcev 210:

RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 28:23 (15:13)


RD Riko Ribnica
: Braunović (9 obramb), Dobaj (3 obrambe), Pogorelec, Planinšek 1, Mihelič, Žagar 11, Pirnat, Begić Zbačnik, Skol 1, Cimerman 3, Đekić 1, Knavs 6, Zakrajšek, Nosan 1, Grebenc 3, Hrastnik 1;
RD Koper: Jelovčan, Morato, Đurica (9 obramb), Poklar 3, Konjevič, Bekrić 1, Moljk, Beganović, Muminović 2, Groff, Zugan 6, Sanabor, Makuc 1, Kete 3, Breznikar 1, Bratkovič 6 (4).

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 1 (0), RD Koper 5 (4);
Izključitve: RD Riko Ribnica 10 minut, RD Koper 14 minut;
Diskvalifikacije: -.

Na krilih razpoloženega Jagoša Braunovića, ki je do 5. minute branil kar tri zicerje smo hitro povedli z rezultatom 3:0. Še naprej smo odlično igrali v obrambi, kar je prineslo lahke gole v napadu in tako smo po golu Cimermana v 12. minuti tekme povedli s prednostjo 7:2. Sledilo je nekaj tehničnih napak tudi na naši strani, kar so Primorci izkoristili in zmanjšali razliko na 9:6. A ponovno smo dobro odgovorili, strnili svoje vrste ter po golu Žagarja v 26. minuti tekme povedli 13:8. Uspela pa nam ni končnica polčasa v kateri smo Koprčanom dovolili, da se vrnejo v igro, saj smo na odmor odšli s prednostjo 15:13.

Drugi polčas smo podobno kot prvega odprli odlično in po delnem izidu 3:0 zopet izenačili našo najvišjo prednost na tekmi 18:13. To razliko smo uspeli držati kar nekaj časa nato pa zopet padli v igri. Tako so gostje po golu Keteja v 46. minuti tekme zopet ujeli priključek na 22:20, zato je z minuto odmora odreagiral Borut Maček. Gostom bližje od tega ni uspelo priti, saj smo prednost počasi spravili nazaj v varne vode in po golu Skola v 55. minuti tekme povedli z rezultatom 27:22. Tekmo smo mirno pripeljali do konca in slavili z rezultatom 28:23.

Žan Žagar, domači rokometaš: “Najprej bi čestital Kopru za dobro tekmo. Mislim da smo v obrambi dovolj kakovostno igrali in s protinapadi prihajali do lahkih zadetkov in hitro naredili razliko 5 zadetkov. Držali smo se načrta, ki smo ga natrenirali preko tedna. Misli že usmerjamo proti naslednji tekmi, ko v nedeljo v ribniško dvorano prihaja državni prvak Celje. Šli bomo na glavo in videli kaj nam bo to prineslo.”

Dani Zugan, gostujoči rokometaš: “Pred tekmo smo vedeli, da gremo igrat proti dobri ekipi, ki zna igrati rokomet in se bori za vrh lige NLB. Upali smo na zmago. Igrali smo dobro, vendar nam je na koncu zmanjkalo nekaj energije.”

Igralec tekme: Žan Žagar, RD Riko Ribnica.

V naslednjem, 4.krogu Lige NLB gostimo aktualnega državnega prvaka RK Celje Pivovarna Laško. Derbi kroga bo v dvorani ŠC Ribnica v nedeljo, 1.10.2023 ob 19:30.


More in Članska ekipa (27 of 412 articles)