MRK LJUBLJANA – RD RIKO RIBNICA 30:35 (18:16)

Liga NLB, 2.krog,
Ljubljana, športna dvorana Krim, sobota, 16.9.2023, ob 19:00, sodnika Rok Kikel, Rok Zupan:

MRK LJUBLJANA – RD RIKO RIBNICA 30:35 (18:16)


MRK Ljubljana:
Logar (13 obramb), Mlakar (3 obrambe), Lukman 3, Jaklič 5 (1), Novak 3, Brulec 1 (1), Kmetič, Nosan, Kamnikar 2, Makivić, Kamenicki 1, Lukman 10 (3), Pernovšek 2 (1), Gombač, Tomšič 1, Ključanin 2;
RD Riko Ribnica: Braunović, Klarič (1 obramba), Dobaj (7 obramb), Pogorelec, Planinšek 2, Mihelič, Žagar 2, Ljevar 3, Pirnat, Skol 2, Cimerman 2, Đekić 2, Knavs 14 (5), Nosan 4, Grebenc 1, Hrastnik 3.

Sedemmetrovke: MRK Ljubljana 11 (6), RD Riko Ribnica 5 (5);
Izključitve: MRK Ljubljana 14 minut, RD Riko Ribnica 16 minut;
Diskvalifikacije: -.

Tekmo v Ljubljani smo odprli zopet zelo zadržano, kar je domačinom omogočalo narekovanje ritma. Tako smo se po golu razpoloženega Lukmana v 13. minuti tekme znašli v zaostanku 6:4. Takoj je z minuto odmora odreagiral Borut Maček. Le-ta naleta varovancev Romana Šimona ni ustavila, saj se je razbranil še Luka Logar. Še v 27. minuti je prednost domačih znašala 17:12, a nam je uspel dober zaključek polčasa, ki je dajal upanje na boljše nadaljevanje. Na odmor smo tako odšli z zaostankom 18:16. V slačilnici pa je bilo potrebno narediti predvsem načrt za razpoložena Lukmana in Logarja, ki sta samo do odmora zbrala 10 zadetkov oziroma 10 obramb.
Tudi v drugem polčasu nam nikakor ni steklo, saj so Mulci vseskozi držali prednost in v 42. minuti po golu Lukmana povedli z rezultatom 24:21. Zopet je sledila minuta odmora Boruta Mačka, saj smo prišli v obdobje, ko se tekme lomijo. Po tej pa se je prebudil Gašper Dobaj, ki je ubranil kar 4 sedem metrovke, v napadu pa je do lahkih zadetkov prihajal razpoloženi Knavs. Verjetno tudi na račun daljše klopi in boljše fizične pripravljenosti smo tako prišli do delnega rezultata 13:4 in tekmo mirno pripeljali do konca.
Končni rezultat tekme 30:35.

Uroš Knavs, rokometaš RD Riko Ribnica: »Veseli smo za zmago in dve točki, je pa bila naša igra daleč od želene. Prvi polčas moramo pozabiti, v drugem pa smo odigrali dobrih deset minut in uspešno zaključili tekmo.«

Luka Logar, rokometaš MRK Ljubljana: »Tekma je bila polna emocij, za takšne se živi. Fantom bi čestital za borbo, gremo novim zmagam naproti.«

V 3. krogu v domači dvorani gostimo večne rivale iz Kopra, ki so trenutno z dvema zmagama na vrhu prvenstvene lestvice.

More in Članska ekipa (28 of 412 articles)