RD RIKO RIBNICA – MRK KRKA NOVO MESTO 29:31 (11:12)

Liga NLB, 25. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 20.5.2023, ob 19:00, sodnika Brstin Kavalar, Uroš Nahtigal, gledalcev 230:

RD RIKO RIBNICA – MRK KRKA NOVO MESTO 29:31 (11:12).

RD Riko Ribnica
: Jelenovič (2 obrambi), Klarič (8 obramb), Levstek 3, Pogorelec, Bogdanović 1, Mihelič, Gorenc, Žagar 4, Ljevar 8 (1), Grum 4, Cimerman 6, Zakrajšek, Nosan 3, Hrastnik;
MRK Krka: Rauh (1 obramba), Brajer, Blaževič (16 obramb), Bradeško, Avsec 3, Grojzdek 2, Škrinjar, Knavs 12 (1), Vukić 7 (4), Stanojević 3, Rašo 1, Nosan 2, Kukman 1, Matko, Windischer.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 2 (1), MRK Krka 7 (5);
Izključitve: RD Riko Ribnica 8 minut, MRK Krka 0 minut;
Rdeči kartoni: Janez Grum (RD Riko Ribnica, 25. minuta).

Boleč poraz v odločilni tekmi za 4. mesto.

Tekma se je začela zelo izenačeno in z veliko kontakta, saj je po desetih minutah na semaforju rezultat kazal le 3:3. Počasi, a vztrajno se je naš nalet stopnjeval o čemer priča vodstvo 8:6 v 16. minuti tekme. Gosti se niso predali in hitro izenačili. Tako je pri rezultatu 9:9 v 23. minuti tekme, Borut Maček posegel po minuti odmora. Po njej je sledila čudna in hitra izključitev Gruma po kateri so gostje prišli do vodstva 10:11. Z isto razliko so gostje odšli tudi na odmor, in sicer 11:12.
Drugi polčas pa se je začel in nadaljeval povsem po notah varovancev Mirka Skoka. Prednost je iz minute v minuto naraščala in dosegla razliko +7, Nakar so naši rokometaši le uspeli vzpostaviti ravnotežje n igrišču. V zaključku tekme smo zaslužen poraz uspeli ublažiti. Končni rezultat tekme 29:31.

Ribniške rokometaše čaka v zadnjem krogu še gostovanje v Ormožu.

More in Članska ekipa (38 of 410 articles)