SDA osvojili srebrno medaljo

Finale državnega rokometnega prvenstva SDA 1-4, sezona 2022/23,
Ribnica, dvorana ŠCR, nedelja, 28.5.2023:

FINAL-4 SDA (generacija dečkov 2008 in mlajši)

 

V nedeljo je v dvorani ŠC Ribnica potekal finalni turnir državnega rokometnega prvenstva za starejše dečke A. Nanj so se poleg naše ekipe uvrstile še ekipe RK Celje Pivovarna Laško, RK Sviš in RK Trimo Trebnje.

Za razliko od leto mlajših vrstnikov SDB, ki so do finalnega turnirja nizali zmago za zmago, so naši SDA formo stopnjevali. V predtekmovalni skupini Center II, so namreč na 12 tekmah slavili 8 krat in ob gol razliki +89 osvojili 2. mesto. V četrtfinalni skupini D so nato nadaljevali brez praske in ob gol razliki +33 dobili vseh 6 tekem in zasedli vrh lestvice. Sledili so zelo tesni in napeti boji v polfinalni skupini B, kjer so na koncu kljub negativni gol razliki -1, a z zadostnim številom točk, osvojili prvo mesto v skupini ter si za nagrado priigrali gostiteljstvo zaključnega turnirja.

Izidi tekem:

1. polfinale: RK TRIMO TREBNJE – RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 26:25;
2. polfinale: RD RIKO RIBNICA – RK SVIŠ IVANČNA GORICA 18:16;
tekma za 3. mesto: RK SVIŠ IVANČNA GORICA – RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 21:24;
tekma za 1. mesto: RD RIKO RIBNICA – RK TRIMO TREBNJE 13:19;

Končni vrstni red:
1. RK TRIMO TREBNJE,
2. RD RIKO RIBNICA,
3. RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO,
4. RK SVIŠ IVANČNA GORICA.

Čestitke ekipi in trenerju Petru Batiniču za izredno uspešno sezono in nadaljevanje niza osvajanja medalj v tej starostni kategoriji !!!

Fotogalerija na naši FB strani: FB – Album fotografij Final-4 SDA 2023

Posnetek dopoldanskega dela: Final-4 SDA 2023 – dopoldanski del.

Posnetek popoldanskega dela: Final-4 SDA 2023 – popoldanski del

More in Mladi (2 of 29 articles)