RK MARIBOR BRANIK – RD RIKO RIBNICA 33:33 (15:18)

Liga NLB, 22.krog,
Maribor, dvorana Tabor, petek, 14.4.2023, ob 18:00, sodnika Leon Marinkovič, Žiga Vidali:

RK MARIBOR BRANIK – RD RIKO RIBNICA 33:33 (15:18)


RK Maribor Branik
: Zupančič, Lorger, Strašek (17 obramb), Planinšek 2, Jezernik 5, Sok 5 (5), Kovačec 5, Jerenec 2, Košec, Gregorič 1, Blagotinšek, Kačičnik 6, Budja 7, Razgor, Hedl;
RD Riko Ribnica: Jelenovič, Meštrić (1 obramba), Klarič (1 obramba), Levstek, Adamič, Bogdanović 6, Mihelič, Gorenc 3 (1), Žagar 2, Ljevar 3, Grum 5, Cimerman 4, Zakrajšek, Nosan 1 (1), Hrastnik 9 (2).

Sedemmetrovke: RK Maribor Branik 5 (5), RD Riko Ribnica 4 (4);
Izključitve: RK Maribor Branik 10 minut, RD Riko Ribnica 10 minut;
Rdeči kartoni: Izidor Budja (RK Maribor Branik, 60. min., 3x2min.).

Tekmo smo odprli neprepričljivo, saj je domači vratar Strašek do desete minute zbral že kar 7 obramb. Rezultat tega je bilo vodstvo domačinov z rezultatom 5:4. Nato pa se je naša igra v napadu nekoliko povezala, saj smo žogo lepo spravljali na krožnega napadalca. Razigral se je Bogdanović, tako da smo po 20. minutah tekme vodili z rezultatom 10:13. Do odmora smo nato uspeli držati razliko ter na polčas odšli s prednostjo 15:18.
Drugi polčas smo odprli z zadetkom in najvišjo prednostjo na tekmi, a v nadaljevanju zopet razbranili Straška, ki je nanizal 4 obrambe zapored in Štajerci so se ekspresno vrnili v igro ter izenačili na 19:19. Zatem smo spremljali izenačeno tekmo v kateri nam domačini na krilih razpoloženega Straška niso dovolili, da bi se preveč odlepili. Kljub dobri predstavi svojih varovancev, je domači trener Luka Žvižej v 43. minuti posegel po minuti odmora. Ta je na njegovo ekipo dobro vplivala, saj so v 44. minuti po golu Budje po dolgem času zopet povedli 24:23. Nato je z minuto odmora reagiral tudi Borut Maček. Do konca tekme smo nekajkrat nevarno viseli, a se na koncu razšli z neodločenim rezultatom 33:33, kar je bilo, glede na potek tekme, tudi najbolj pošteno.

V naslednjem krogu že v petek ob 18.h gostimo serijskega državnega prvaka RK Celje Pivovarna Laško.

More in Članska ekipa (18 of 387 articles)