RD RIKO RIBNICA – RK SVIŠ I. GORICA 33:30 (15:14)

Liga NLB, 20. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 1.4.2023, ob 19:00, sodnika Jože Humek, Rok Škvarč, gledalcev 180:

RD RIKO RIBNICA – RK SVIŠ IVANČNA GORICA 33:30 (15:14)


RD Riko Ribnica:
Jelenovič, Meštrić (16 obramb), Klarič, Levstek 2, Bogdanović 1, Mihelič 1, Gorenc, Žagar, Ljevar 9, Grum 4, Cimerman 6, Zakrajšek, Grebenc 3, Nosan 1, Hrastnik 6;
RK Sviš Ivančna Gorica: Komar (3 obrambe), Struna, Glavan (11 obramb), Bevec 1, Cirar 4, Justin 5 (3), Abramović, Zavodnik 2, Tekavčič 5, Omahen, Kutnar, Pirnat, Marojević 5 (2), Sašek 1, Kompare, Košir 7 (2).

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 0 (0), RK Sviš Ivančna Gorica 7 (7);
Izključitve: RD Riko Ribnica 18 minut, RK Sviš Ivančna Gorica 12 minut;
Diskvalifikacije: -.

Kljub oslabljeni postavi smo se v tekmo podali odločeni, da prekinimo niz dveh zaporednih porazov. Tekmo smo odprli nekoliko neprepričljivo, saj so gostje narekovali ritem igre in po desetih minutah igre vodili z rezultatom 4:5. Na krilih razpoloženega vratarja Glavana, ki je v Ivančno Gorico posojen prav z naše strani, je nalet gostov še kar trajal, saj nikakor nismo uspeli povesti. To nam je ponovno uspelo v 20. minuti, ko je za 10:9 zadel Gašper Hrastnik. A gostje se niso predali in v 23. minuti, na krilih natančnega Tekavčiča, zopet povedli z rezultatom 11:12. Sledila je minuta odmora Boruta Mačka, ki je fante predramila, tako da smo na odmor odšli s prednostjo na tekmi 15:14.
Drugi polčas smo odprli odlično in v 33. minuti po golu razpoloženega Hrastnika povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 18:14. V 36. minuti tekme je žal prišlo do hujše poškodbe Jana Grebenca, ki bo po prvih napovedih z rokometnih igrišč odsoten dlje časa. Po seriji strogih izključitev na naši strani so gostje po golu Koširja v 38. minuti tekme zopet ujeli priključek na 20:18. V nadaljevanju pa se je povsem razbranil že do takrat odlični Meštrić in prav po njegovi zaslugi smo v 45. minuti tekme povedli z novo najvišjo prednostjo na tekmi 26:21. Tekmo smo mirno pripeljali do konca ter po zadnjem golu igralca tekme Leona Ljevarja slavili z rezultatom 33:30.

Leon Ljevar, igralec RD Riko Ribnica: ”Za nami je težka tekma, kar smo tudi pričakovali, saj smo bili v seriji dveh visokih porazov. Kljub poškodbam in velikemu številu izključitev, menim, da smo zasluženo slavili.”

Jaka Glavan, vratar RK SVIŠ: ”V Ribnico se je vedno lepo vrniti. Na tekmo smo se dobro pripravili in upali na presenečenje, bili blizu, a se nam žal na koncu ni izšlo. Pred nami je veliko pomembnejša tekma proti Mariboru, ki jo moramo dobiti.”

Igralec tekme: Leon Ljevar, rokometaš RD Riko Ribnica.

Naslednja prvenstvena tekma bo ponovno v domači dvorani, ko že v petek, 7.4.2023, ob 18:30 v 21. krogu Lige NLB gostimo RK Krško. 
Vabljeni na tekmo v čim večjem številu!

More in Članska ekipa (37 of 404 articles)