RD RIKO RIBNICA – RD LL GROSIST SLOVAN 35:26 (14:15)

Liga NLB, 16. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 25.2.2023, ob 19:00, sodnika Rok Kikel, Rok Zupan, gledalcev 220:

RD RIKO RIBNICA – RD LL GROSIST SLOVAN 35:26 (14:15)

 

RD Riko Ribnica: Jelenovič, Meštrić (16 obramb), Klarič (3 obrambe), Levstek 1, Laljek 3, Bogdanović 4, Mihelič, Gorenc 3, Žagar 3, Ljevar 9, Grum 3, Milićević 2 (1), Cimerman 4, Grebenc, Nosan, Hrastnik 3;
RD LL Grosist Slovan: Selakovič (3 obrambe), Krbavčić (14 obramb), Čaušević 1, Soršak 7 (6), Serdinšek Ekart, Jakše 5, Stojnić 1, Ranisavljević 6, Lipovac, Perić 3, Stopar 2, Pirnat 1, Sankovič.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 3 (1), RD LL Grosist Slovan 8 (6);
Izključitve: RD Riko Ribnica 8 minut, RD LL Grosist Slovan 8 minut;
Diskvalifikacije: -.

Gostje so tekmo odlično odprli ter po golu Soršaka v 7. minuti tekme povedli z rezultatom 2:4. Na krilih razpoloženega Krbavčića v golu, so gostje svojo prednost stopnjevali ter v 12. minuti tekme povedli z nevarnih 3:7. Nikakor se nismo uspeli pobrati, saj so imeli gostje v svojih vrstah razpoložena Perića in Ranisavljevića. Kljub vodstvu je v 23. minuti tekme, pri rezultatu 9:12, gostujoči trener Boris Denič posegel po minuti odmora. A ta se je izkazala za kontradiktorno, saj smo po golu Ljevarja v 27. minuti tekme prišli do izenačenja 13:13. Ko se je že zdelo, da bomo na odmor odšli poravnani na 14:14, je po izteku igralnega časa sijajen zadetek zabil naš nekdanji član Stefan Ranisavljević.

Drugi polčas se je začel zelo izenačeno, saj smo vseskozi spremljali izenačen rezultat oziroma vodstvo gostov za en zadetek. Sploh prvič na tekmi smo povedli po golu Gruma iz protinapada v 37. minuti ter na podoben način še napad kasneje, ko smo povedli z rezultatom 20:18. Povsem se je razbranil Meštrić in takoj je bilo lažje. Po golu Gorenca v 41. minuti tekme smo povedli z najvišjo prednostjo na tekmi do tedaj, 23:19. Gostje so bili zlomljeni in prednost je samo še naraščala. Po golu Bogdanovića v 47. minuti smo tako vodili s še višjo prednostjo, 27:21. Ta se je le še stopnjevala ter po golu Ljevarja v 52. minuti narasla na visokih 30:21. Tekmo smo mirno pripeljali do konca ter slavili z rezultatom 35:26.

.Gaj Gorenc, domači rokometaš: “Po zadržanem prvem polčasu, smo se v drugem sprostili, v obrambi zaigrali bolje, posledično je bilo lažje tudi vratarju ubraniti več žog. Na koncu smo z ekipno igro prišli do zanesljive in visoke zmage. Ob tem hvala občinstvu za izjemno vzdušje.”

Stefan Ranisavljević, bivši Ribničan, danes rokometaš Slovana: “Vedno je lepo igrati v Ribnici, pred polno dvorano in dobrimi navijači. V takem vzdušju so tekme najlepše. Nimamo kaj, napravili smo veliko napak, imamo ogromno bolnih in poškodovanih igralcev, kar se je poznalo v igri. Medtem ko je Ribnica imela dobro rotacijo, kar nam je na koncu odneslo 2 točki. Ribnici želim vso srečo v nadaljevanju sezone.”

Igralec tekme: Gaj Gorenc.

More in Članska ekipa (50 of 412 articles)