RD RIKO RIBNICA – RK JERUZALEM ORMOŽ 38:24 (18:13)

Liga NLB, 13. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, nedelja, 18.12.2022, ob 19:00, sodnika Brstin Kavalar, Uroš Nahtigal, gledalcev 180:

RD RIKO RIBNICA – RK JERUZALEM ORMOŽ 38:24 (18:13).


RD Riko Ribnica
: Jelenovič (3 obrambe), Meštrić (14 obramb), Klarič, Levstek, Laljek 8, Adamič 1 (1), Bogdanović 2, Gorenc 1, Žagar 4, Ljevar 4, Grum 3, Miličevič 6, Cimerman 1, Grebenc, Nosan, Hrastnik 8;
RK Jeruzalem Ormož: Skledar, Balent (8 obramb), Zemljič (2 obrambi), Munda 1, Bogadi 1, Pungartnik 5, Fergola, Vincek, Žuran, Hebar, Šulek 1, Krabonja, Ćirović 4, Cirar 6 (4), Kolmančič 3 (2), Škrinjar 3.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 1 (1), RK Jeruzalem Ormož 10 (6);
Izključitve: RD Riko Ribnica 8 minut, RK Jeruzalem Ormož 10 minut;
Diskvalifikacije: -.

Peto tekmo v petnajstih dnevih, smo kljub težkim nogam odlično odprli ter na krilih razpoloženega Laljeka v 6. minuti tekme povedli s prednostjo 4:2. Še naprej smo narekovali ritem tekme ter po golu Žagarja v 16. minuti tekme povedli z najvišjo prednostjo do tedaj 8:5. Gostje se nikakor niso uspeli pobrati, saj smo v 20. minuti tekme po golu Bogdanovića ušli že na visokih 12:7. Vendarle so se prebudili tudi varovanci Saše Prapotnika in po golu Nika Ćirovića v 24. minuti zopet ujeli priključek 13:11, kar je v minuto odmora prisililo Boruta Mačka. Po njej smo zopet strnili svoje vrste ter na krilih še vedno razpoloženega Laljeka zopet ušli na pet zadetkov prednosti, 16:11. Do polčasa smo spremljali igro gol za gol ter na odmor odšli s prednostjo 18:13.
Drugi polčas smo odprli sijajno ter po delnem izidu 3:0 ušli na visokih 21:13. Po golu Gruma v 41. minuti smo povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 28:18. Prleki tudi v zaključku tekme, ko so priložnost dobili igralci, ki drugače igrajo manj, niso uspeli prednosti ublažiti, pač pa se je ta še povečala. V zaključku tekme so se namreč izkazali naši mladi, in sicer Gorenc, Jelenovič, do prvega gola v prvoligaški konkurenci je prišel tudi Mark Adamič.
Končni rezultat 38:24 in zmagovito slovo od koledarskega leta 2022.

Ivan Laljek (RD Riko Ribnica): “Zadnja tekma letošnjega leta proti vedno neugodni ekipi Ormoža. Po sredinem porazu v Novem mestu, ko so nam jo zagodle težke noge zaradi velikega števila tekem v kratkem času, smo se danes že v garderobi odločili, da od začetka stisnemo obrambo in odigramo najbolje kar znamo. To nam je tudi uspelo in na koncu dokaj lahka zmaga. Sledi počitek in nato čim boljša priprava na nadaljevanje sezone.”
Gašper Hebar, RK Jeruzalem Ormož: “Čestitam Ribnici na zasluženi zmagi. Prvi polčas smo se dokaj dobro držali, nakar je v drugem polčasu prišlo do pomanjkanje koncentracije in slabe realizacije. Ribničani so to izkoristili in povedli celo s 15 goli. Držali so ritem do konca in zasluženo zmagali.”

Igralec tekme: Ivan Laljek (RD Riko Ribnica).

Novolotene počitnice bomo torej preživeli na 4. mestu prvenstvene lestvice. Ligaško tekmovanje se za našo ekipo nadaljuje 28.1.2023 z zaostalo tekmo v Ivančni Gorici, nakar 4.2.2023 gostimo Gorenje Velenje.

More in Članska ekipa (31 of 387 articles)