RD RIKO RIBNICA – RK SLOVENJ GRADEC 33:32 (18:16)

Liga NLB, 11.krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sreda, 7.12.2022, ob 19:00, sodnika Dejan Ivančič, Igor Ivančič, gledalcev 150:

RD RIKO RIBNICA – RK SLOVENJ GRADEC 33:32 (18:16).

 

RD Riko Ribnica: Tomše, Jelenovič, Meštrić, Klarič (8 obramb), Levstek, Laljek 7 (3), Bogdanović 3, Gorenc, Žagar 3, Ljevar 3, Grum 5, Miličevič 2 (1), Cimerman, Grebenc 2, Nosan, Hrastnik 8,
RK Slovenj Gradec: Smolnikar, Dobaj (11 obramb), Cvetko 7 (1), Bulovič, Majcen, Velić, Levc 2, Šol 3, Kotar 2, Lesjak 2, Eskeričić 1, Starc, Komar, Veršovnik, Štumpfl 8, Yankovskyy 7,

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 5 (4), RK Slovenj Gradec 2 (1);
Izključitve: RD Riko Ribnica 12 minut, RK Slovenj Gradec 6 minut;
Diskvalifikacije: -.

Tekma proti vedno neugodnim Korošcem se je začela zelo izenačeno, v 7. minuti tekme pa smo po golu Žagarja prvič povedli z dvema zadetkoma prednosti 5:3. Naslednjih nekaj minut smo zopet spremljali izenačeno igro s precej divjanja, tako da je v 12. minuti tekme, pri rezultatu 8:6, po minuti odmora posegel gostujoči trener Ivan Vajdl. Gostje so po počitku zaigrali bistveno bolje ter povedli z rezultatom 10:12 in prisilili v minuto odmora našega Boruta Mačka. V zadnji tretjini prvega polčasa smo zopet zaigrali bistveno bolje ter na odmor odšli s prednostjo 18:16.
Drugi polčas smo odprli dobro ter povedli tudi že s tremi zadetki prednosti, a se gostje niso predali ter po golu našega nekdanjega igralca Eskeričića, v 40. minuti tekme, izenačili na 22:22. Zopet smo se dobro pobrali ter na krilih Grebenca, v 44. minuti tekme povedli z rezultatom 26:24. Še naprej smo narekovali ritem, a se gostje niso predali in po golu Štumpfla v 57. minuti tekme ponovno izenačili na 30:30. V končnici smo z veliko sreče prišli do vodstva z rezultatom 32:30, saj je najprej Rok Cvetko iz 7-metrovke zgrešil vrata, nato pa je na nasprotni strani Hrastnik v gol pospravil odbito žogo. Končni rezultat tekme 33:32.

Ilija Bogdanović, rokometaš RD Riko Ribnica: “Za nami je zelo težka tekma, vendar na koncu šteje le zmaga. Smo v zgoščenem ciklusu tekem. Najpomembneje je, da so točke ostale doma. Gremo naprej proti avstrijskemu Fiversu na zmago, da preživimo zimske počitnice v Evropi.”
Kristian Eskeričić, rokometaš RK Slovenj Gradec 2011: “Za nami je zelo težka in izenačena tekma. Prvi polčas je bil pretežno izenačen, vendar je v zaključku polčasa Ribnici uspelo pobegniti za dva gola. V drugem polčasu smo domačine ves čas lovili, nekajkrat tudi izenačili, vendar v samem zaključku tekme sreča ni bila na naši strani.”

Igralec tekme: Ilija Bogdanović, RD Riko Ribnica.

Že v soboto v domači dvorani naskakujemo uvrstitev v 4. krog EHF Evropskega pokala. Zaenkrat nam  po gostujoči zmagi s 33:35 dobro kaže.

Vabljeni !!!

More in Članska ekipa (60 of 412 articles)