2.tekma 3.kroga EHF Evropskega pokala: RD RIKO RIBNICA – HC FIVERS WAT MARGARETEN 30:28 (17:16)

Povratna tekma 3. kroga EHF Evropskega pokala,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 10.12.2022, ob 19:00, sodnika Aleksandar Jović, Nedim Arnautović (oba BiH), gledalcev 350:

RD RIKO RIBNICA – HC FIVERS WAT MARGARETEN 30:28 (17:16).


RD Riko Ribnica
: Tomše, Jelenović, Meštrić (14 obramb), Klarič (4 obrambe), Levstek, Laljek 6, Bogdanović 1, Gorenc 1, Žagar 4, Ljevar 3, Grum 2, Miličević 6, Cimerman 2, Grebenc, Nosan, Hrastnik 5.
HC Fivers Margareten: Filzwieser (11 obramb), David (3 obrambe), Tanić, Šarić, Damböck 4, Haunold, Gangel L. 2, Schweiger 3, Schuh, Martinović 5, Nigg 4, Brenneis 1, Kolar 1, Gangel P., Riede 1, Seidl 7;

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 5 (3), HC Fivers Margareten 4 (3);
Izključitve: RD Riko Ribnica 8 minut, HC Fivers Margareten 12 minut;
Diskvalifikacije: -.

Tretja tekma v sedmih dneh in tretja zmaga. Ta posledično pomeni uvrstitev v 4. krog EHF Evropskega pokala, ki se nadaljuje februarja 2023.

Povratna tekma proti avstrijskim Fiversem se je začela v zelo visokem ritmu, saj so zadetki padali eden za drugim. Na krilih razpoloženega vratarja Filzwieserja, so gostje v 11. minuti tekme po golu Martinovića prvič na tekmi povedli z dvema zadetkoma prednosti 5:7. Gostje šo naprej narekovali ritem tekme ter po golu Seidla v 17. minuti tekme povedli z rezultatom 7:10. Dobro smo se pobrali ter po golu Žagarja v 22. minuti tekme izenačili na 12:12. Avstrijci pa so zopet odlično odgovorili ter hitro ušli na 12:14, kar je v minuto odmora prisililo našega trenerja Boruta Mačka. Uspel nam je sijajen zaključek polčasa v katerem smo si uspeli priigrati prednost 17:16.
Tudi v drugem polčasu smo še naprej spremljali izenačeno tekmo v kateri se nobeni ekipi ni uspelo odlepiti. Po golu Nigga v 43. minuti, so gostje prvič v drugem polčasu povedli, in sicer z rezultatom 22:23. A odgovorili smo odlično, saj nam je uspel delni izid 3:0 in vodstvo 25:23 manj kot 15 minut do konca tekme. Na krilih izjemnega Sandra Meštrića, ki se je danes vrnil na igrišča prvič po poškodbi, smo v 53. minuti tekme povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 27:24 in počasi se je vedelo, da smo blizu napredovanja. Tekmo smo v zaključku mirno pripeljali do konca ter slavili z rezultatom 30:28.

Naš vratar Sando Meštrić, ki se je po poškodbi vrnil med vratnice in predvsem v drugem polčasu pokazal kako pomemben člen naše ekipe je, je po tekmi podal naslednji komentar: “Lepa zmaga in napredovanje v naslednji krog pokala EHF. Evropa se bo tudi spomladi igrala v Ribnici. Vedeli smo, da bo težka tekma, ampak fantje so naredili velik posel že v Avstriji. Za to tekmo sva se v ekipo vrnila tudi Grebenc in jaz in uspelo nam je nadaljevati niz neporaženosti v domači dvorani in menim, da smo zasluženo napredovali.”

Žreb parov za 4. krog je na sporedu v torek, 13.12.2022 ob 11.uri z neposrednim prenosom na YouTube kanalu EHF.

 

More in Članska ekipa (34 of 387 articles)