HC FIVERS WAT MARGARETEN – RD RIKO RIBNICA 33:35 (20:18)

EHF Evropski pokal, 3. krog, 1. tekma,
Dunaj, Sporthalle Hollgasse, sobota, 3.12.2022, ob 20:00, sodnika Jović Aleksandar, Arnautović Nedim (oba BiH), gledalcev 600:


HC FIVERS WAT MARGARETEN – RD RIKO RIBNICA 33:35 (20:18)
.

 

HC Fivers Margareten: Šarić, Damböck 9, Haunold, Schweiger 3, Filzwieser, Tanić, Schuh 3, Martinović 2, David, Nigg 6, Brenneis 1, Kolar 2, Gangel, Riede 1, Brandfellner, Seidl 6;
RD Riko Ribnica: Jelenović, Klarič, Levstek 2, Laljek 8, Bogdanović 3, Gorenc 1, Žagar 4, Ljevar 10, Grum 2, Miličević, Cimerman, Nosan 1, Hrastnik 4.

Sedemmetrovke: HC Fivers Margareten 3 (1), RD Riko Ribnica 5 (4);
Izključitve: HC Fivers Margareten 6, RD Riko Ribnica 14 minut;
Rdeči kartoni: -.

Prva tekma 3. kroga pokala EHF, se je pričela v neverjetnem vzdušju, ki so ga pričarali naši navijači, saj se jih je na Dunaj odpravilo kar sto.
Kljub odsotnima Meštriću in Grebencu smo tekmo odlično otvorili ter hitro povedli z rezultatom 0:2. Domačini so dobro odgovorili ter hitro izenačili na 2:2. Kljub vsemu smo še naprej narekovali ritem, a nam Avstrijci niso dovolili, da bi povedli več kot z dvema zadetkoma prednosti. V 17. minuti tekme pa so prvič na tekmi povedli tudi domačini, in sicer z rezultatom 10:9 ter do konca polčasa narekovali ritem in na odmor odšli s prednostjo 20:18.
Drugi polčas pa so domačini (za razliko od prvega) odprli sijajno ter na krilih razpoloženega Damböcka povedli celo s petimi zadetki prednosti 23:18. Nato pa je eksplodiral Leon Ljevar, ki nas je v 38. minuti igre približal samo na dva zadetka zaostanka 25:23 in zopet smo imeli aktiven rezultat. Po golu še enega razpoloženega v naših vrstah, Ivana Laljeka, smo v 43. minuti tekme prišli do izenačenja 28:28 in zopet smo bili na začetku, so pa bili domačini pod večjim pritiskom rezultata zaradi domačega terena. To se jim je v zaključku tekme tudi poznalo, saj smo povsem prevzeli pobudo. Svoje je dodal Klarič v golu, po sijajni akciji in cepelinu Ljevarja pa smo prišli do končnega rezultata in velike zmage z rezultatom 33:35. Za igralca tekme je bil izbran Leon Ljevar, ki je dosegel deset zadetkov, od tega kar osem v drugem polčasu, ko je bilo najbolj potrebno. Sledilo je rajanje stoglave ribniške publike sredi avstrijske prestolnice ter srečna vrnitev domov v zgodnjih jutranjih urah.

Že danes vabimo na povratno tekmo, ki bo v soboto, 10.12.2022, ob 19.uri v dvorani ŠC Ribnica.

More in Članska ekipa (61 of 412 articles)