RK TRIMO TREBNJE – RD RIKO RIBNICA 23:25 (9:11)

Liga NLB, 5. krog, Trebnje, dvorana OŠ Trebnje, petek, 7.10.2022, ob 18:00, sodnika Mitja Knez, Mitja Smolko:

RK TRIMO TREBNJE – RD RIKO RIBNICA 23:25 (9:11).


RK Trimo Trebnje
: Grčo (2 obrambi), Čudič (12 obramb), Slatinek Jovičič 1, Višček, Didovič 3, Jurečič 1, Radojković 2, Pipp 1, Potočnik 3, Miklavec 3, Redek, Grbič 2, Ivanović 1, Glavaš 5 (2), Krešić, Ćorsović 1;
RD Riko Ribnica: Jelenovič, Meštrić (19 obramb), Klarič( 1 obramba), Levstek 2, Laljek 5 (1), Bogdanović 1, Žagar 4, Ljevar 1, Grum 1, Miličevič, Cimerman, Zakrajšek, Grebenc 3, Nosan 1, Hrastnik 7,

Sedemmetrovke: RK Trimo Trebnje 6 (2), RD Riko Ribnica 1 (1);
Izključitve: RK Trimo Trebnje 0 minut, RD Riko Ribnica 14 minut;
Rdeči kartoni: Uroš Zorman (60. minuta, RK Trimo Trebnje).

Srčna igra v obrambi in neverjetni Sandro v vratih sta prinesla zmago Ribničanom na derbiju 5. kroga Lige NLB.

Vroče gostovanje v Trebnjem smo kljub težavam s poškodbami (Milićević, Gorenc, Pogorelec) odprli zelo dobro ter uvodnih deset minut dobili z rezultatom 2:4. Nato pa se je razbranil Aljoša Čudič, kar so Trebanjci dobro izkoristili ter po golu Glavaša v 17. minuti tekme povedli z rezultatom 5:4. A zopet smo odlično odgovorili ter z izjemno igro v obrambi ter premišljeno v napadu, po golu Laljeka v 26. minuti tekme povedli z rezultatom 7:9, kar je v minuto odmora prisililo domačega trenerja Uroša Zormana. Tudi v zaključku polčasa domačinom nismo dovolili, da bi se približali ter na odmor odšli s prednostjo 9:11.

Drugi polčas pa so domačini odlično odprli ter po golu Glavaša v 34. minuti tekme povedli z rezultatom 13:12. Trebanjci so bili v naletu ter po golu Potočnika v 37. minuti tekme povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 15:13, a v naših vrstah smo imeli razpoloženega Hrastnika, ki nas je s streli od daleč držal v igri ter v 40. minuti tekme zadel za 16:16. Vnovič pa smo uprizorila fantastično igro na obeh straneh parketa ter po delnem izidu 4:0 v našo korist, v 43. minuti tekme po golu Laljeka povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 16:19. Sledilo je nekaj panike saj je omedlel naš Sandro Meštrić, ki je nekaj minut pred tekmo izvedel za smrt v družini. Hvala Bogu si je hitro opomogel ter vztrajal, da se vrne v igro in v zadnjih 8. minutah tekme povsem zaklenil svoja vrata. Trebanjci so v tem obdobju uspeli zadeti samo dvakrat, Sandro pa se je kot glavni junak tekme zaustavil pri devetnajstih (19) obrambah. Sanjska zmaga na derbiju v Trebnjem z rezultatom 23:25.

Sledi enotedenski premor, v katerem se bodo na različnih koncih Slovenije sestale reprezentance v vseh starostnih kategorijah, v katerih imamo svoje igralce tudi člani našega društva (mlajši kadeti: Ahmed Begić, kadeti: Alen Begić Zbačnik, mladinci: Aljaž Levstek).
Tekma 6. kroga proti RD Urbanscape Loka je na sporedu v soboto, 22.10.2022, ob 19:00 v Ribnici. 

More in Članska ekipa (69 of 412 articles)