RD RIKO RIBNICA – RK BORAC m:tel 40:19 (20:7)

EHF evropski pokal, sezona 2022/23, 1. tekma 2. kroga,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 29.10.2022, ob 19:00, sodnika: Viktor Načevski, Danielo Božinovski:

RD RIKO RIBNICA – RK BORAC m:tel BANJA LUKA (BIH) 40:19 (20:7)

RD Riko
 Ribnica: Jelenović, Meštrić, Klarić, Levstek 4, Laljek 9 (3), Bogdanović 1, Gorenc, Žagar 6, Ljevar 7, Grum 3, Miličević, Cimerman 3, Đekić, Grebenc 1, Nosan 2, Hrastnik 4;
RK Borac Banja Luka: Momić, Ivanović 2, Perić 2, Jelušić 2, Kalamanda 4, Djelić, Petrović, Njezić 5 (2), Gračić, Draganić 1, Stojanović, Rozić 2, Subotić, Knezović, Bajčeta 1, Seva.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 3 (3), RK Borac Banja Luka 3 (2);
Izključitve: RD Riko Ribnica 10, RK Borac Banja Luka 10 minut;

Tekmo smo odlično odprli ter na krilih Laljeka in Levstka v 5. minuti tekme povedli z rezultatom 4:1. Gostje iz Banje Luke so do rezultata 6:4 še nekako uspeli držati rezultat, nato pa je naša prednost iz minute v minuto le še naraščala. Po golu Žagarja smo v 19. minuti tekme povedli že z visokih 12:5. Po golu Laljeka v 26. minuti, je prednost znašala že ogromnih 16:6 in gostujoči strateg je bil primoram vzeti minuto odmora. Tudi po tej se ni v igri gostov spremenilo nič konkretnega, tako da smo na odmor odšli s prednostjo 20:7.

Tudi drugi polčas smo odprli silovito ter našo prednost iz minute v minuto višali. Po golu Ivana Laljeka v 42. minuti tekme smo povedli že z neverjetnih 30:10 in tekma je bila že zelo zgodaj odločena. Končni rezultat tekme 40:19 priča o veliki premoči ribniških rokometašev.

Povratna tekma je na sporedu že naslednji konec tedna v nedeljo, 6.11.2022, ob 18:00 v dvorani Borik v Banj Luki. Od navijačev, ki organizirajo ogled tekme v Banja Luki, smo izvedeli, da je na voljo še nekaj prostih sedežev. Če vas zanima ogled povratne tekme v živo, se obrnite na Pavlija na številko 041 349 647.

More in Članska ekipa (61 of 406 articles)