RD LL. G. SLOVAN – RD RIKO RIBNICA 31:35 (19:18)

Liga NLB, 3. krog,
Ljubljana, Športni park Kodeljevo, petek, 23.9.2022, ob 19:00, sodnika Dejan Ivančič, Igor Ivančič:

RD LL GROSIST SLOVA – RD RIKO RIBNICA 31:35 (19:18).


RD LL Grosist Slovan:
Selakovič (9 obramb), Krbavčić (3 obrambe), Čaušević, Soršak 2, Serdinšek Ekart, Jakše 4, Pintar 3, Tufegdžić 10 (4), Ranisavljević 4, Lipovac 1, Perić 1, Lešek 1, Pirnat, Yankovskyy 1, Sankovič 4, Turnšek;
RD Riko Ribnica: Jelenovič, Meštrić (7 obramb), Klarič (1 obramba), Levstek 4, Laljek 5, Pogorelec, Bogdanović, Gorenc 2, Žagar 4, Ljevar 5 (1), Grum, Miličevič 6 (1), Cimerman 4, Grebenc 1, Nosan, Hrastnik 4.

Sedemmetrovke: RD LL Grosist Slovan 4 (4), RD Riko Ribnica 3 (2);
Izključitve: RD LL Grosist Slovan 2 minut, RD Riko Ribnica 14 minut;
Rdeči kartoni: -.

Tekmo so bolje odprli domačini, ki so na krilih razpoloženega Ranisavljevića, našega nekdanjega igralca, v 8. minuti tekme povedli z rezultatom 6:3. A postopoma smo začeli dvigovati nivo igre predvsem v obrambi in po golu Brina Cimermana v 15. minuti tekme izenačili na 9:9. Ponovno pa so odlično odgovorili Ljubljančani, ki so po golu Pintarja in delnem izidu 3:0 povedli z rezultatom 12:9, kar je našega trenerja Boruta Mačka prisililo v prvo minuto odmora na tekmi. Tudi po tej ni bilo bistveno bolje, saj smo imeli kar nekajkrat priložnost, da domačine ujamemo, a storili tehnično napako ali zapravili lepo priložnost. Tako so domačini v 26. minuti tekme povedli že z visokih 18:13, kar je našega trenerja ponovno prisililo še v drugo minuto odmora na tekmi. Sledil pa je izjemen zaključek polčasa v katerem smo v samo dveh minutah igre z delnim izidom 5:0 Ljubljančane ujeli 19:18.

Drugi polčas smo odprli tako, kot smo prvega zaključili ter po golu Milićevića v 32. minuti tekme povedli z rezultatom 20:19. Nadaljevali smo z dobro igro ter po golu Levstka v 38. minuti tekme povedli z rezultatom 22:25. A varovanci Aleša Repine se niso predali in rezultat v 41. minuti tekme uspeli izenačiti na 26:26. Odgovor naše ekipe pa je bil sijajen, in sicer z delnim izidom 4:0 smo v 51. minuti tekme povedli z najvišjo prednostjo 30:26 in nato v končnici tekmo mirno pripeljali do konca. Končni rezultat tekme 35:31.

Aleksa Tufegdžić, rokometaš domačega moštva je po tekmi povedal: “Tekma je bila zelo zahtevna. Prvi polčas je bil dober tako v obrambi kot v napadu, kar se je odrazilo v našem vodstvu. Pred odmorom so nas tekmeci žal ujeli in drugi polčas je bil zelo izenačen. Na koncu so prevladali oni, mi pa smo našli občutek in energijo, kako igrati v naslednjih tekmah.”

Aljaž Levstek, rokometaš gostov pa je dodal: “Tekma mi je bila zelo dobra. V napadu in obrambi smo garali ter si prislužili zmago.”

Igralec tekme: Aljaž Levstek (RK Riko Ribnica).

 

More in Članska ekipa (71 of 412 articles)