RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 27:26 (11:12)

Liga NLB, 2. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 17.9.2022, ob 19:00, sodnika Miloš Turnšek, Dejan Čretnik:

RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 27:26 (11:12).

 

RD Riko Ribnica: Jelenovič, Meštrić (16 obramb), Klarič (1 obramba), Levstek, Laljek 4 (1), Pogorelec, Bogdanović 1, Gorenc 2, Žagar 3, Ljevar 5 (3), Grum 2, Miličevič 1 (1), Cimerman 1, Grebenc, Nosan 3, Hrastnik 5;
RD KOPER: Đurica, Morato (10 obramb), Štavar, Žagar 8 (5), Furlan, Poklar 2, Bekrič 2, Moljk, Stojanović, Vujović 2, Zugan 2, Sanabor, Marić, Kete 4, Breznikar 2, Bratkovič 4 (2).

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 7 (5), RD Koper 10 (7);
Izključitve: RD Riko Ribnica 12 minut, RD Koper 2 minut;
Rdeči kartoni: Luka Vujović (20.min.), Rok Marić (44.min.), oba RD Koper.

Tekma se je začela zelo izenačeno z dobrimi obrambami na obeh straneh. Po golu Ljevarja v 15. minuti tekme smo prvič povedli z dvema zadetkoma prednosti 6:4. A gostje so odlično odgovorili z delnim rezultatom 3:0 ter povedli v 18. minuti tekme povedli z rezultatom 6:7 kar je našega trenerja Boruta Mačka prisililo v prvo minuto odmora na tekmi. Tudi po njej ni bilo veliko bolje, saj so se Primorci odlepili na prednost treh zadetkov 6:9. V 20. minuti tekme pa si je po grobem prekršku direktni rdeči karton prislužil gostujoči igralec Vujović. V nadaljevanju smo zaigrali bolje ter po seriji dobrih obramb v 25. minuti tekme izenačili na 10:10. Do odmora smo spremljali izenačeno igro, v kateri so si zadetek prednosti uspeli priigrati gosti 11:12.
Drugi polčas so bolje odprli Primorci, ki so so hitro izenačili najvišjo prednost na tekmi 13:16. Z novo serijo dobrih obramb smo goste ujeli ter po golu Gorenca v 42. minuti tekme izenačili na 16:16. V 43. minuti tekme pa je sledil nov direktni rdeči karton pri gostih, saj je Marić po pisku grdo udaril Žagarja. A tudi to gostov ni vrglo iz tira, saj so po golu Zugana v 46. minuti tekme povedli z rezultatom 17:19. Ponovno smo dobro odgovorili ter v 50. minuti tekme po golu Laljeka izenačili na 21:21. Po golu Hrastnika v 52. minuti tekme smo prvič v drugem polčasu povedli z rezultatom 23:22. V infarktni končnici smo bili z igralcem manj, se obranili iz sedmih metrov ter v zadnji sekundi tekme z golom kapetana Mitje Nosana slavili z rezultatom 27:26.

Mitja Nosan je po tekmi dejal: “Pokazalo se je, da se bomo počasi zbrali ter da bomo dokazali, da smo ekipa. Imamo nove 3 ali 4 igralce in se moramo še dobro uigrati. Na koncu je vratar ubranil 2 ključna strela, jaz sem zabil za zmago. Naslednjič bo zabil nekdo drugi. Glave gor in gremo dalje.”

Gostujoči trener Bojan Čotar pa razočarano dodal: “Kaj naj rečem po drugi zaporedni tekmi, ko smo v zadnjih sekundah dobili zadetek? Glede na potek tekme smo si sigurno zaslužili več. In ne glede na to, da smo že prvi polčas ostali brez Vujovića in na začetku drugega še brez drugega krožnega napadalca Marića, smo še vedno imeli priložnost za zmago. Na koncu smo v zadnji sekundi preveč naivno prejeli zadetek. Enostavno se to ne bi smelo dogajati.”

Igralec tekme: Mitja Nosan (RD Riko Ribnica)

More in Članska ekipa (47 of 387 articles)