RK SVIŠ – RD RIKO RIBNICA 24:31 (11:14)

Liga NLB, 25. krog,
Ivančna Gorica, dvorana OŠ Stična, sobota, 21.5.2022, sodnika Bojan Lah in David Sok:

RK SVIŠ – RD RIKO RIBNICA 24:31 (11:14).


RK Sviš Ivančna Gorica:
Komar (7 obramb), Mlakar, Struna (4 obrambe), Tekavec 4, Bevec, Knez 2, Zavodnik 3, Tekavčič 4, Hočevar 1, Kutnar, Pirnat 3, Marojevič 2, Sašek 1, Kompare 1, Košir 1 (1), Vidmar 2;
RD Riko Ribnica: Meštrić (17 obramb), Klarič (3 obrambe), Pogorelec, Bogdanović 3, Gorenc 1, Žagar 5, Ljevar 4, Ranisavljević 2, Miličevič 6, Nosan B. 1, Cimerman, Simić 3, Pucelj 6 (2), Nosan M, Buneta, Begić-Zbačnik.

Sedemmetrovke: RK Sviš Ivančna Gorica 3 (1), RD Riko Ribnica 3 (2);
Izključitve: RK Sviš Ivančna Gorica 2 minuti, RD Riko Ribnica 8 minut;
Rdeči kartoni: -.

Tekmo smo dobro odprli ter po štirih minutah igre vodili z rezultatom 0:2. Domačini so dobro odgovorili ter po golu Kneza v 5. minuti že izenačili 2:2. Na krilih razpoloženega Meštrića pa smo v naslednjih minutah prišli do delnega izida 3:0 in vodstva z rezultatom 2:5 po desetih minutah igre. A varovanci Aleksandra Polaka niso vrgli puške v koruzo ter v 15. minuti tekme po golu Zavodnika zopet izenačili na 7:7. Ponovno pa smo odgovorili z delnimi izidom 3:0 ter po golu Puclja v 20. minuti tekme povedli z rezultatom 7:10. Isto prednost pa smo uspeli obdržati tudi do konca prvega polčasa ter tako na odmor odšli s prednostjo 11:14.
Drugi polčas pa smo odprli silovito ter prvih deset minut dobili z rezultatom 9:4, s čimer je prednost po golu Žagarja v 40. minuti tekme znašala 15:23 in tekma je bila tako rekoč odločena. Do konca tekme smo prednost uspeli zadržati ter jo mirno pripeljali do konca. Končni rezultat tekme 24:31.

Robert Tekavec, rokometaš RK SVIŠ Ivančna Gorica: “Prišli smo do zaključka prvenstva. Upali in verjeli smo, da lahko na zadnji domači tekmi Ribničane presenetimo, a sta bila njihova vratarja odlična, mi pa smo naredili preveč tehničnih napak, da bi jim lahko konkurirali. Gremo naprej, čaka nas še zadnji krog državnega prvenstva.”
Sandro Meštrič, vratar RD Riko Ribnica: “Veseli nas, da smo zmagali. Tekma je bila dobra. Vedeli smo, da se moramo potruditi in se vrniti v zmagovalne tirnice, saj v zadnjih šestih krogih nismo osvojili dveh točk. Dokazali smo, da smo prava ekipa. Čaka nas še ena domača tekma proti Mariboru Braniku. Ciljamo na zmago, da si priborimo Evropo.”

Igralec tekme: Sandro Meštrić, RD Riko Ribnica.

V zadnjem, 26. krogu prvenstva že v petek, 27.5.2022, ob 18.uri v domači dvorani gostimo RK Maribor Branik.

More in Članska ekipa (76 of 412 articles)