RK SLOVENJ GRADEC 2011 – RD RIKO RIBNICA 30:29 (17:15)

Liga NLB, 21. krog,
Športna dvorana Slovenj Gradec, sobota, 9.4.2022, ob 20:00, sodnika Jože Humek, Rok Škvarč:

RK SLOVENJ GRADEC 2011 – RD RIKO RIBNICA 30:29 (17:15).

RK Slovenj Gradec 2011:
Petrič, Dobaj 1 (9 obramb), Soldo, Grobelnik, Cvetko 6 (1), Jezernik 5 (1), Levc 2 (1), Šol 1, Kotar 6, Lesjak 3, Golčar 1, Kleč, Komar, Štumpfl 3 (2), Yankovskyy 2;
RD Riko Ribnica: Glavan, Meštrić (12 obramb), Klarič, Levstek 1, Bogdanović 1, Gorenc 2, Žagar 2, Ljevar 3 (3), Ranisavljević, Miličevič 8 (3), Nosan B. 5, Cimerman 1, Simić 3, Nosan M., Buneta 3, Begić Zbačnik.

Sedemmetrovke: RK Slovenj Gradec 2011 8 (5), RD Riko Ribnica 6 (6);
Izključitve: RK Slovenj Gradec 2011 8 minut, RD Riko Ribnica 12 minut;
Rdeči kartoni: -.

Tekma v Slovenj Gradcu se je začela zelo izenačeno, saj je bil rezultat po desetih minutah igre izenačen na 6:6. Sledil je mini nalet domačinov, ki so na krilih razpoloženega Dobaja in golu Lesjaka v 12. minuti tekme povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 8:6. Nato pa se je razbranil Sandro Meštrić, ki Korošcem ni dovolil, da se odlepijo. To jim je vendarle uspelo v 27. minuti, ko so po golu Cvetka, prvič na tekmi povedli s tremi zadetki prednosti, 16:13. Po minuti odmora je posegel naš Robert Beguš. Do odmora nam je nato uspelo zaostanek zmanjšati na 17:15.
Drugi polčas pa smo odprli naravnost katastrofalno, saj so varovanci Ivana Vajdla po delnem izidu 4:1, v 35. minuti povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 21:16. Bili smo v zelo neugodnem položaju, a uspeli smo se pobrati ter na krilih razpoloženega Milićevića v 43. minuti tekme rezultat izenačili na 21:21. Prav po golu Milićevića smo v 46. minuti tekme po dolgem času zopet povedli, in sicer z rezultatom 22:23. Vodstvo smo držali vse do 55. minute, ko je za izenačenje na 28:28 zadel Jezernik. V slabi končnici smo nato domačinom dovolili, da tekmo preobrnejo v svojo korist ter izgubili z rezultatom 30:29.

Robert Beguš, trener RK Riko Ribnica: “Mislim, da sta obe ekipi pokazali srce in pravo borbo na igrišču. Tekma bi se lahko obrnila v eno ali drugo stran. Na našo nesrečo in srečo Korošcev se je v njihovo. Čestitam jim.”

Teo Jezernik, rokometaš RK Slovenj Gradec 2011: “Začeli smo zelo živčno. Oboji smo vedeli, po kaj smo prišli. Na srečo nam je uspelo izkoristiti našo kakovost in vnovčiti vse, za kar smo se pripravljali vse teden. Unovčili smo tudi izjemno vzdušje, ki so ga ustvarili navijači in dve točki sta ostali doma. Imeli smo nekaj padcev, ki se res ne bi smeli pojaviti, a smo se na srečo pobrali.”

Sledi enotedenski reprezentančni premor ter nato že v petek, 22.4.2022 derbi proti Trebanjcem v ribniški dvorani.

More in Članska ekipa (77 of 409 articles)