RK CELJE P. L. – RD RIKO RIBNICA 37:28 (18:12)

Liga NLB, 19. krog,
Celje, dvorana Zlatorog, sobota, 26.3.2022, ob 18:00, sodnika Mitja Smolko, Matija Knez:

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – RD RIKO RIBNICA 37:28 (18:12).


RK Celje P. L.
: Bojić (9 obramb), Gaberšek (5 obramb), Strmljan 1, Terzić 2, Mazej 3, Belej, Razgor 2 (1), Cokan 4 (2), Poteko 1, Ivanković 4, Čepić, Kodrin 6, Žabić 4, Mlakar 5, Vlah 4, Suholežnik 1;
RD Riko Ribnica: Glavan (2 obrambi), Meštrić (7 obramb), Klarič (1 obramba), Levstek 1, Pogorelec, Bogdanović 1, Gorenc 2, Žagar 1 (1), Ljevar 7, Ranisavljević 7, Miličevič 2, Nosan 5, Cimerman, Pucelj, Nosan 2.

Sedemmetrovke: RK Celje P. L. 4 (3), RD Riko Ribnica 4 (1);
Izključitve: RK Celje P. L.  6 minut, RD Riko Ribnica 4 minut;
Rdeči kartoni: Matic Suholežnik (RK Celje P. L.), 24. minuta.

Tekma v Areni Zlatorog se je začela zelo solidno, saj smo po golu Blaža Nosana prvi povedli. A to je bilo na žalost tudi zadnje vodstvo na tekmi, saj so Celjani na krilih našega nekdanjega vratarja Nebojše Bojića rezultat hitro obrnili v svojo korist ter v 5. minuti tekme povedli z rezultatom 3:1. Po golu Mitje Nosana v 8. minuti tekme za 5:3 smo nekako še uspeli držati priključek, nato pa so domačini z delnimi izidom 6:0, po golu Cokana v 17. minuti tekme povedli z rezultatom 11:3. Do polčasa nam je nato zaostanek uspelo nekoliko omiliti na 18:12.
Drugi polčas smo odprli precej bolje ter na krilih razpoloženega Ranisavljevića v 35. minuti tekme zmanjšali zaostanek na 20:16. A kaj, ko je Celjane očitno to zopet predramilo, saj je sledil delni izidi 4:1 v njihovo korist, rezultat ne semaforju pa je po golu Kodrina v 39. minuti kazal 24:17. Kar nekaj časa je nato prednost Celjanov znašala okoli šest, sedem zadetkov, v zaključku tekme pa zopet narastla na končnih 9 ob izidu 37:28.

Blaž Nosan, rokometaš RD Riko Ribnica je po tekmi povedal: “Nismo bili pravi. Nismo se znašli ne v napadu in ne v obrambi, tako da so Celjani povsem zasluženo zmagali. V drugem delu smo želeli vsaj zmanjšati razliko, a delali smo preveč napak, k čemer nas je silil tekmec, zato mu čestitam.”

Stefan Žabić, rokometaš Celjanov pa dodal: “Pričakovali smo zahtevno tekmo, saj smo vedeli, kaj lahko Ribničani pokažejo na igrišču. Zato smo bili maksimalno osredotočeni. Kljub zdravstvenim težavam smo stopili skupaj in pokazali pravi ekipni duh ter zasluženo zmagali.”

Igralec tekme: Tilen Kodrin (RK Celje P.L.)

V 20. krogu to soboto v ribniški dvorani gostimo še drugega ljubljanskega prvoligaša MRK Ljubljana.

More in Članska ekipa (8 of 338 articles)