RD URBANSCAPE LOKA – RD RIKO RIBNICA 26:27 (14:12)

Liga NLB, 18. krog,
Škofja Loka, športna dvorana Poden, petek, 11.3.2022, ob 18:00, sodnika Dejan Čretnik, Miloš Turnšek:

RD Urbanscape Loka:
Stanojlović, Juričan, Dolenc 2, Cingesar 2, Jamnik 3, Mali 4, Bergant 2, Jesenko 6 (2), Damjanović 2, Nikolić, Jesenko 3, Šilc, Belič-Pfajfar 2, Derlink;
RD Riko Ribnica: Glavan, Meštrić (6 obramb), Klarič (3 obrambe), Levstek, Pogorelec, Šolaja, Bogdanović, Gorenc 2, Žagar 3, Ljevar 1, Ranisavljević, Miličevič 6, Nosan 4, Cimerman 1, Simić 2, Pucelj 6 (1), Nosan 2,

Sedemmetrovke: RD Urbanscape Loka 3 (2), RD Riko Ribnica 2 (1);
Izključitve: RD Urbanscape Loka 10 minut, RD Riko Ribnica 10 minut;
Rdeči kartoni: Gaj Gorenc (57.minuta,  RD Riko Ribnica).

Tekmo so bolje odprli domačini, ki so po nekaj lahkih protinapadih takoj prišli do vodstva 4:1 po osmih minutah igre. Nato smo vendarle uspeli nekoliko vzpostaviti ritem ter po golu Mitje Nosana, v 15. minuti tekme ujeti priključek na 6:5. Naslednjih 5 minut je bilo zopet v znamenju Loke, saj so varovanci Uroša Šterbuclja zopet ušli na +3, in sicer 9:6. Zopet smo dobro odgovorili ter po golu Puclja v 21. minuti tekme ujeli priključek 9:8. V naslednjih minutah smo imeli nato kar trikrat priložnost za izenačenje, a tega nismo izkoristili, tako da so domačini na odmor odšli s prednostjo 14:12.

Drugi polčas pa smo odprli odlično, saj smo po golu Nosana v 36. minuti tekme po dolgem času izenačili na 17:17. Do sploh prvega vodstva na tekmi pa nam je uspelo priti v 47. minuti tekme, ko je za 20:21 zadel Blaž Nosan. Po golu Puclja v 49. minuti tekme smo povedli z novo najvišjo prednostjo 20:22 in v zadnjih 10 minut smo vstopili z lepo popotnico. Pri tem se nismo ustavili, saj smo po golu Milićevića v 53. minuti tekme povedli s še višjo prednostjo 22:25. Sledil pa je direktni rdeč karton Gorenca, kar so domačini izkoristili ter se dve minuti pred koncem približali na 25:26. Po minuti odmora je posegel Robert Beguš. V napeti končnici pa domačinom le nismo dovolili, da resneje ogrozijo našo zmago in moštvi sta se razšli ob izidu 26:27.

Sledi reprezentančni vikend ter nato 26.3.2022 gostovanje v Celju.

More in Članska ekipa (80 of 409 articles)