1/8 finala pokala Slovenije: RK TRIMO TREBNJE – RD RIKO RIBNICA 33:30 (18:11)

1/8 finala pokala Slovenije,
Trebnje, dvorana Osnovne Šole Trebnje, torek, 8.3.2022, ob 19:00, sodnika Miran Teršek, Aljoša Žibret:

RK TRIMO TREBNJE – RD RIKO RIBNICA 33:30 (18:11).


RK Trimo Trebnje:
Čudič, Brana, Slatinek Jovičič 2, Višček 1, Didovič, Stanojević, Radojković 10, Onchev 7 (1), Kotar 3, Lazarevski 2, Potočnik, Udovič 4, Cirar 2, Miklavec, Florjančič 2, Ćorsović;
RD Riko Ribnica : Glavan (1 obramba), Meštrić (4 obramb), Klarič (6 obramb), Levstek 1, Pogorelec 1, Bogdanović 6, Gorenc 2, Žagar 1, Ljevar 6, Ranisavljević, Miličevič 4 (1), Nosan 5 (1), Cimerman 1, Simić 1, Pucelj, Nosan 2.

Sedemmetrovke: RK Trimo Trebnje 3 (1), RD Riko Ribnica 2 (2);
Izključitve: RK Trimo Trebnje 8 minut, RD Riko Ribnica 10 minut;
Rdeči kartoni: Stefan Ranisavljević (25. minuta, RD Riko Ribnica).

V tretjem poskusu smo vendarle dočakali pokalno tekmo v Trebnjem, ki je postregla z dvema povsem različnima polčasoma. Potem, ko smo se v društvu odločili, da je liga prioriteta pred pokalom so tako večjo minutažo dobili tudi igralci, ki je sicer ne. Tekmo smo dobro odprli ter po dveh zaporednih zadetkih Blaža Nosana prvi na tekmi povedli. Sledil je sijajen trebanjski odgovor in delni izid 4:0, s čimer so povedli 5:2. Kar nekaj časa smo nato spremljali igro gol za gol, in sicer vse do 21. minute, ko je razpoloženi Radojković zadel za domače vodstvo 13:8. Po minuti odmora je tako posegel naš Robert Beguš. Po tej minuti odmora smo na krilih nekaj obramb Sandra Meštrića uspeli držati razliko, a je nato zopet vse podrl direkten rdeči karton Stefana Ranisavljevića v 25. minuti tekme. Varovanci Uroša Zormana so to uspešno izkoristili ter na odmor odšli z najvišjo prednostjo na tekmi 18:11.

Drugi polčas so bolje odprli domačini ter v 35. minuti po golu Florjančiča povedli z novo najvišjo prednostjo na tekmi 21:12 in zopet je po minuti odmora posegla naša klop. Le ta je na našo ekipo vplivala odlično, saj so fantje začeli igrati tako kot znajo in z delnim izidom 5:1 znižali rezultat na 22:17. Na krilih razpoloženega Klariča v golu ter Bogdanovića v napadu, smo se v 47. minuti približali samo na 24:20 in zdelo se je, da še nismo rekli zadnje. A sledil je sijajen trebanjski odgovor in serija 3:0, tako da smo v zadnjih deset minut tekme zopet odšli z visokim zaostankom 27:20. Sledila je odlična končnica v kateri smo se 2 minuti pred koncem tekme približali samo na dva zadetka zaostanka, a je za popoln preobrat zmanjkalo nekaj časa. Končni rezultat 33:30.

More in Članska ekipa (10 of 338 articles)