Pokal Slovenije, 1/16 finala:
RK MARIBOR BRANIK – RD RIKO RIBNICA 25:29 (14:14)

Pokal Slovenije, 1/16 finala:
Maribor, dvorana Lukna, sreda, 15.12.2021, ob 20:15, sodnika Žan Pukšič, Miha Satler:

RK MARIBOR BRANIK – RD RIKO RIBNICA 25:29 (14:14).


Tekma 1/16 finala pokala Slovenije v Mariboru se je začela zelo slabo, saj sta samo po 33 sekundah tekme z glavama močno trčila Božidar Simić ter Alen Begić Zbačnik. Slednji je s tem tudi zaključil z nastopom na tekmi, saj je na mestu prejel nekaj šivov. Priložnost za igro, je tako ob še vedno ne 100% pripravljenemu Janu Puclju prejel mladi Aljaž Levstek, ki nas je ob prvem stiku z žogo popeljal do vodstva z 0:1 ter tako prišel do svojega prvega gola za člansko ekipo Ribnice. Nato pa je kvaliteta naše igre počasi začela padati. V igri nas je držal le razpoloženi Sandro Meštrić. A razpoloženega vratarja so imeli tudi Mariborčani v Denisu Strašku, tako da so domačini po golu Budje v 10. minuti prvič povedli z dvema zadetkoma prednosti 4:2. Napad zatem je razpoloženi Budja zadel ponovno in Štajerce odpeljal do nove najvišje prednosti na tekmi 5:2 in hitro smo lahko ugotovili, da nismo pravi. Varovanci Luke Žvižeja se pri tem niso ustavili ter izkoristili naše izključitve in po golu Janca v 18. minuti povedli že z neugodnih 10:6. Nikakor se nam ni uspelo vrniti v igro, saj so Štajerci še v 24. minuti vodili z rezultatom 13:9, nato pa nam je uspel fantastičen zaključek prvega polčasa, tako da smo sekundo pred koncem prišli do izenačenje 14:14 in tako na odmor odšli poravnani.

Kljub temu, da je bil momentum na naši strani, smo drugi polčas ponovno otvorili zelo slabo, saj so domačini po novem golu Budje v 37. minuti tekme zopet povedli s tremi zadetki prednosti 18:15. Sledil pa je izjemen preobrat v igri, saj so naši fantje močno dvignili svoj nivo ter v dobrih 10. minutah prišli do delnega izida 2:8, s čimer smo v 47. minuti po golu Bunete povedli z rezultatom 20:23. Manj kot 10 minut pred koncem tekme pa je prišlo do vsesplošnega prerivanja v katerem sta kratko potegnili domači Simon Razgor ter naš Božidar Simić. Oba sta prejela direkten rdeči karton, domačin Razgor celo modrega, tako da na ligaški tekmi proti nam ne bo mogel nastopiti. Mariborčani se v zaključku tekme niso več mogli vrniti v igro, tako da smo na koncu zasluženo slavili z rezultatom 25:29.

More in Članska ekipa (16 of 337 articles)