MRK LJUBLJANA – RD RIKO RIBNICA 30:31 (13:17)

Liga NLB, 7. krog,

Ljubljana, športna dvorana Krim, sobota, 23.10.2021, ob 19:00:

MRK LJUBLJANA – RD RIKO RIBNICA 30:31 (13:17)


MRK Ljubljana: Rebevšek 1 (10 obramb), Gaberc (2 obrambi), Lukman 3, Jaklič 1, Radšel, Novak, Pintar 3, Križaj 4, Makivić, Batagelj 3 (1), Pernovšek 1, Brulec 3, Kolmančič 6 (1), Leskovar 2, Tomšič 3 (1), Ključanin;
RD Riko Ribnica: Glavan, Meštrić (21 obramb), Klarič, Levstek, Levstek, Šolaja, Gorenc, Žagar 2 (1), Ljevar 5, Miličevič 3, Nosan, Cimerman 4, Simić 6, Pucelj 5, Nosan 1, Buneta 5, Begić Zbačnik,

Sedemmetrovke: MRK Ljubljana 5 (3), RD Riko Ribnica 2 (1);
Izključitve: MRK Ljubljana 4 minut, RD Riko Ribnica 18 minut;
Rdeči kartoni: Leon Ljevar (51. minuta, 3×2 min., RD Riko Ribnica), Žan Žagar (60. minuta, RD Riko Ribnica).

Tekmo smo sijajno odprli in na krilih razpoloženega Meštrića ter hitrih protinapadih v enajsti minuti tekme povedli z rezultatom 1:5, kar je domačega trenerja Bojana Čotarja prisililo v prvo minuto odmora na tekmi.Ta je očitno na Ljubljančane dobro vplivala, saj so se domačini že v 13. minuti tekme približali na 4:6. Mini naleta domačih se nismo ustrašili pač pa nasprotno, saj smo ponovno hitro povedli s prednostjo štirih zadetkov 4:8. Spremljali smo izjemno hitro igro na obeh straneh igrišča, razpoložena sta bila Cimerman in Milićević. Prav slednji je 19. minuti nerodno padel ter odšel na klop.”Mulci z Galjevice” so to izkoristili ter se v 23. minuti tekme zopet približali na dva zadetka zaostanka 8:10, vendar sijajni Sandro Meštrić v našem golu ni dovolil, da bi se domačini še bolj približali. Na drugi strani igrišča je bil še vedno razpoložen Brin Cimerman, ki je tako v 26. minuti po svojem tretjem zaporednem zadetku zadel za najvišje vodstvo na tekmi 10:15. Po nekaj divjanja in veliko zadetki je 50 sekund pred koncem polčasa ter pri rezultatu 13.17, po prvi minuti odmora na tekmi posegel tudi Robert Beguš. Do konca polčasa se rezultat ni več spremenil.
Drugi polčas smo odprli zelo podobno kot zaključili prvega, Meštrić z obrambo ter golom v napadu ter tako izenačili najvišjo prednost na tekmi 13:18. A sledila je nepotrebna izključitev “povratnika” po padcu Uroša Milićevića po kateri so se Ljubljančani približali na 15:18 ter imeli napad za -2, a se je zopet z izjemno obrambo izkazal Meštrić. Izključno samo zaradi naših nepotrebnih napak se nikakor nismo uspeli odlepiti na varno razdaljo, saj so domačini vseskozi prežali za priložnostjo vrnitve. Naša prednost je namreč vseskozi nihala nekje med tremi in petimi zadetki prednosti. A domačinom je počasi začelo zmanjkovati časa, zato je v 42. minuti tekme pri rezultatu 18:23 po svoji drugi minuti odmora na tekmi posegel Bojan Čotar. Ta ni bistveno vplivala na potek igre, saj smo po golu razpoloženega Simiča povedli z novo najvišjo prednostjo na tekmi 18:24. Prednost je počasi začela naraščati in počasi je bilo jasno, da bo zmaga odšla v Ribnico. Potem, ko smo povedli že z osmimi zadetki prednosti, smo zopet padli v napadu, nakar si je v 51. minuti tretjo izključitev ter rdeči karton prislužil še Leon Ljevar. Domačini so priložnost hitro pograbili ter se v 52. minuti približali na 24:28 kar je našega trenerja Roberta Beguša prisililo v minuto odmora. V zaključku tekme so priložnost dobili nekateri mlajši igralci (Gorenc, Glavan) a so se “mulci” po golu Vida Lukmana v 58. minuti tekme uspeli približati na 27:29. Napad je bil še naprej brez idej, zato Robertu Begušu ni preostalo drugega kot da vzame še tretjo minuto odmora na tekmi. V igro sta se zopet vrnila Simić ter Meštrić ter prvi z golom in drugi z obrambo poskrbela, da je zmaga odšla v Ribnico.
Končni rezultat tekme 30:31.

V naslednjem krogu prihodnjo soboto v domači dvorani gostimo RK Slovenj Gradec 2011.

More in Članska ekipa (81 of 396 articles)