RD RIKO RIBNICA – RK SLOVENJ GRADEC 2011 26:23 (14:10)

Liga NLB, 26. krog,
Ribnica, Dvorana ŠČR, sobota, 29.5.2021, ob 17:30, sodnika David Sok, Boštjan Žitnik:

RD RIKO RIBNICA – RK SLOVENJ GRADEC 2011 26:23 (14:10).

RD Riko Ribnica
: Bojić (15 obramb), Glavan, Strmljan, Horvat 2, Gorenc, Šolaja 1 (1), Žagar 2, Knavs 3 (3), Ranisavljević 6, Miličević 5, Pahulje 1, Nosan B. 3, Cimerman 1, Pucelj 2, Nosan M., Setnikar;
RK Slovenj Gradec 2011: Petrič, Dobaj (12 obramb), Soldo, Grobelnik 5 (4), Cvetko 6 (2), Banfro 1, Levc, Šol, Živković 2, Lesjak, Milenković 4, Šuntner, Majcen, Štumpfl 2, Ošlaj 1 (1), Yankovskyy 2.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 5 (4), RK Slovenj Gradec 2011 8 (7);
Izključitve: RD Riko Ribnica 8 minut, RK Slovenj Gradec 2011 6 minut;

Zaslužena zmaga za konec sezone 2020/21 ter končno 6. mesto v Ligi NLB.

Tekmo smo odlično odprli ter ob dobri obrambi hitro povedli z rezultatom 3:1. Na krilih sijajne obrambe ter razpoloženega Bojića se je v 8. minuti tekme prednost povečala na 5:1. Posledično je bil gostujoči trener Sovič primoran poseči po minuti odmora. Ta je na koroško zasedbo vplivala pozitivno, saj so se po golu Živkovića v 11. minuti približali na 6:4. Po raztreseni igri na obeh straneh, je v 15. minuti po timeoutu posegel tudi domači trener Gregor Cvijić. Po njej smo počasi dvigovali nivo igre ter po golu Ranisavljevića v 25. minuti tekme povedli 12:7. Po nekoliko slabši končnici smo na odmor odšli s prednostjo 14:10.

Drugi polčas se je začel zelo izenačeno, saj se je prednost vseskozi vrtela nekje okoli štirih zadetkov. Kljub brezidejnemu napadu namreč, razpoloženi Bojić ni dovolil, da se gostje približajo. To jim je vendarle uspelo v 41. minuti, ko so se po golu Štumpfla približali na 17:15. Napad zatem, je naša prednost znašala samo še zadetek prednosti, saj je zadel Yankovskyy. Posledično je po minuti odmora posegel Gregor Cvijić. Tudi po tej smo spremljali zelo izenačeno igro, saj se nam nikakor ni uspelo odlepiti. To nam je končno uspelo v 51. minuti po golu Miličevića za 22:19. V sami končnici se je zopet izkazal sijajni Nebojša Bojić ter poskrbel za zmagovito slovo od ribniškega dresa.

Končni rezultat tekme 26:23.

More in Članska ekipa (102 of 409 articles)