RK SLOVENJ GRADEC – RD RIKO RIBNICA 26:30 (12:16)

Liga NLB, 13. krog (zaostala tekma),
športna dvorana Slovenj Gradec, sreda, 24.2.2021, ob 19:00, sodnika Uroš Nahtigal, Boris Kavalar:

RK SLOVENJ GRADEC 2011 – RD RIKO RIBNICA 26:30 (12:16).

RK Slovenj Gradec 2011: Dobaj, Soldo, Grobelnik 2, Cvetko 4 (3), Bulović 1, Banfro 2, Levc 3, Šol 1, Petrič, Živković 5 (1), Lesjak, Milenković 4, Lampret, Štumpfl 3, Ošlak 1, Yankovskyy; 
RD Riko Ribnica: Bojić, Glavan, Klarič, Strmljan 5, Horvat 3, Gorenc, Eskeričić 8, Đekić, Žagar 1, Knavs 6, Miličevič 2, Pahulje, B. Nosan, Pucelj 2, M. Nosan, Setnikar 3 (1).

Sedemmetrovke: RK Slovenj Gradec 2011 5 (4), RD Riko Ribnica 2 (1);
Izključitve: RK Slovenj Gradec 2011 4 minute, RD Riko Ribnica 12 minut;
Rdeči kartoni: Nemanja Živković (48. min.), RK Slovenj Gradec 2011.

Tekmo smo odprli malo nervozno ter domačinom dopustili, da prvi na tekmi povedejo, a jim ob tem nismo dovolili, da bi v uvodu tekme povedli z večjo prednostjo. Tako je bil rezultat vseskozi nekje izenačen do 12. minute, ko smo po golu Puclja prvič na tekmi povedli z rezultatom 5:6. Kdo bi si mislil, ampak vodstva na to nismo več spustili iz rok. Prednost je do odmora samo še naraščala, tako da smo na odmor odšli z največjo prednostjo na tekmi 12:16.
Drugi polčas smo začeli precej slabše kot zaključili prvega, saj so domačini na krilih razpoloženega Gašperja Dobaja postopoma nižali našo prednost ter v 40. minuti po golu Levca izenačili na 18:18 in se vrnili v tekmo. Naši fantje so dobro odgovorili ter z delnim izidom 2:0 nekoliko ustavili nalet Korošcev. Ti se niso predali ter po golu Živkovića v 48. minuti ponovno izenačili na 20:20. Prav Živković pa je v naslednji obrambni akciji prejel rdeči karton. Rezultat je bil poravnan zadnjič v 52. minuti pri rezultatu 23:23, nato pa nam je uspel sijajen zaključek tekme v katerem smo prišli do zmage z rezultatom 26:30.

Sebastjan Sovič, trener domačinov je po tekmi povedal: “Čestitati moram obema ekipama za pravo borbo. Vedeli smo, da bo tekma borbena in kakovostna. Mogoče smo reagirali na nekatere sodniške napake preveč emocionalno, izgubili osredotočenost na tekmo in padli na disciplini. Menim, damo zaradi tega izgubili tekmo. Fantom nimam kaj očitat, borili so se od prve do zadnje minute in morali bomo dvigniti glave, v soboto je nova tekma.”

Gregor Cvijić, trener Ribničanov: “Glede na rezultat smo zanesljivo zmagali. Vedeli smo, da ne bo lahko, saj je Slovenj Gradec izvrstna ekipa, kar je dokazala nemalokrat, tako doma kot tudi v gosteh. S čvrsto obrambo in 60 minutami borbe smo izpolnili cilj.”

Igralec tekme: Tilen Strmljan.

Foto RK Slovenj Gradec 2011

More in Članska ekipa (55 of 353 articles)