RD RIKO RIBNICA – RK SL. GRADEC 2011 30:23 (15:11)

Liga NLB, 12. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sobota, 30.11.2019, ob 19:00:

RD RIKO RIBNICA – RK SLOVENJ GRADEC 2011 30:23 (15:11).

RD Riko Ribnica: Bojić, Klarič (17 obramb), Strmljan 3, Horvat 6, Vujačić 3, Žagar, Knavs 6, Ranisavljević, Pahulje, Lešek, Cimerman 1, Kovačič 2, Pucelj 1, Tomšič 3, M. Nosan, Setnikar 5 (2);
RK Slovenj Gradec 2011 : Grobelnik 4, Cvetko 3, Glendža 6, Bulović, Banfro 2 (1), Yankovskyy Andrej 2, Pajt 4, Kresnik, Šiljeg, Lesjak, Jagodič, Lampret, Štumpfl, Yankovskyy Aljoša 2, Ošlovnik, Soldo.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 2 (2); RK Slovenj Gradec 2011 1 (1);
Izključitve: RD Riko Ribnica 6 minut; RK Slovenj Gradec 2011 2 minuti;
Rdeči karton: -.

Drugo polovico rednega dela sezone smo otvorili z domačo tekmo proti neugodnim Korošcem. Ti v vsako tekmo vstopijo maksimalno osredotočeni, saj se zavedajo, da jim bo v boju za obstanek še kako prav prišla vsaka točka. Gostje so tekmo dobro odprli tako, da je bil po golu Tilna Grobelnika za 4:5 v 9.minuti, domači trener Damjan Škaper primoran vzeti minuto odmora. Našim fantom je očitno timeout dobro del, saj je sledil delni izid 6:1 v našo korist. Do polčasa se prednost ni bistveno spreminjala, tako da smo na odmor odšli z rezultatom 15:11.
Gostje so odlično odprli drugi polčas ter se v 39. minuti približali na samo en gol zaostanka 19:18. Naši fantje so se še pravi čas prebudili ter silovito odgovorili z delnim rezultatom 8:1. Tekmo nam je nato za spremembo uspelo mirno pripeljati do konca ter končnega izida 30:23.

Mark Klarič, rokometaš RD Riko Ribnica: “Ekipa Slovenj Gradca se je izkazala za zahtevnega nasprotnika, saj na vsaki tekmi lovijo točke v boju za obstanek. Med tednom smo se na nasprotnika dobro pripravili, čeprav osebno me še vedno motijo padci v igri, ker ne držimo neke kontinuitete skozi celih 60 minut. A kljub vsemu z našo kvaliteto in izkušnjami tekmo mirno pripeljemo do konca in tudi tokrat sta dve točki ostali doma.”

Kenan Pajt, rokometaš ekipe RK Slovenj Gradec 2011: “Za nami je še ena težka tekma, glave so še vroče. Mislim, da smo odigrali korektno in borbeno, še posebej v obrambi. Tepejo nas nekatere napake zaradi naše neizkušenosti, kljub vsemu smo malo mlajši od rokometašev Ribnice. Žal ni šlo. Sicer se nam je uspelo približati, a kaj več od tega nam ni uspelo.”

Igralec tekme: MARK KLARIČ.

More in Članska ekipa (39 of 306 articles)