RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 31:27 (18:10)

Liga NLB, 6. krog,
Ribnica, dvorana ŠC Ribnica, sreda, 9.10.2019, ob 19:00:

RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 31:27 (18:10).

RD Riko Ribnica: Bojić (9 obramb), Klarič (7 obramb), Strmljan 4, Horvat 1, Vujačič 3, Žagar 3, Knavs 11 (2), Ranisavljević 2, Pahulje, Lešek, Nosan B. 1, Cimerman 1, Pucelj, Tomšič 1, Nosan M., Setnikar 4;
RD Koper: Dolenc 1, Žagar 4, Avsec 1, Krečič 5, Konjević, Moljk 1, Smolnik 3, Sokolič 6, Guček, 1, Makuc, Planinc, Stopar, Dobaj, Breznikar 5, Štavar, Matijašič.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 2 (2), RD Koper 5 (3):
Izključitve: RD Riko Ribnica 2 minuti, RD Koper 4 minute;
Rdeči kartoni: -.

Tekmo smo super odprli ter na krilih razpoloženega Bojića v golu ter Knavsa v napadu Koper povsem nadigrali v vseh segmentih igre. Tako smo imeli po najboljšem polčasu sezone osem zadetkov prednosti (18:10).
Drugi polčas je trener Damjan Škaper opravil nekaj menjav, saj je zaradi dotedanjega poteka tekme nekaterim igralcem lahko namenil počitek. A koprska globoka 3-3 obramba nam je začela povzročati nemalo preglavic. Približali so se nam na 4 zadetke, vendar jim bližje ni uspelo priti saj je bil v drugem polčasu v golu razpoložen tudi Mark Klarič.
Škoda pokvarjenega vtisa, a na koncu štejeta le dve točki ter zmaga 31:27. Po šestih krogih tako še naprej ostajamo neporaženi. Ekipo v petek čaka pot v Belorusijo tako, da jim ob tem zaželimo srečno pot ter še eno dobro tekmo.

Nebojša Bojić, vratar RD Riko Ribnica: “Tekmo smo super začeli ter Koper v prvem polčasu nadigrali v vseh segmentih igre. V drugi polčas smo šli mogoče malo ležerno, preglavice pa nam je povzročala tudi globoka koprska obramba. V nadaljevanju moramo sigurno popraviti te naše sedaj že standardne padce v igri, saj z njimi kljub zmagi pokvarimo vtis.”

Matevž Žagar, igralec RD Koper: “Začeli smo slabo. Nismo se držali dogovora, ki smo se ga zmenili v garderobi, izgubljali smo žoge, v obrambi nismo igrali dovolj agresivno in Ribnica je to izkoristila in enostavno jih nismo mogli več ujeti.”

More in Članska ekipa (47 of 306 articles)