RD BUTAN PLINI IZOLA – RD RIKO RIBNICA 25:28 (12:15)

Liga NLB, 5. krog,
Izola, dvorana KRAŠKA, sreda, 2.10.2019, ob 19:00, sodnika Pukšuč, Satler, gledalcev 500:

RD BUTAN PLINI IZOLA – RD RIKO RIBNICA 25:28 (12:15).

RD Butan Plini Izola: Jurič 2, Božič 3 (1), Brumen 1, Zorić-Stepančič, Gačević 6, Gašperšič 1, Redžić 2, Poberaj 1, Petrović 1, Miklavec 1, Nikolić 5, Čolić, Beganovič 1, Logar, Husić, Novak-Urh 1;
RD Riko Ribnica: Bojić (9 obramb), Klarič, Strmljan 3 Horvat 3, Vujačić 5, Žagar 6, Knavs 2, Ranisavljević 1, Pahulje, Lešek, Nosan B., Cimerman 2, Pucelj 5 (1), Tomšič 1, Nosan M., Setnikar;

Sedemmetrovke: RD Butan Plini Izola 2 (1), RD Riko Ribnica 2 (1);
Izključitve: RD Butan Plini Izola 4 minute, RD Riko Ribnica 4 minute;
Rdeči kartoni: -;

Po osvojeni točki v Trebnjem so si domačini potihem želeli vzeti skalp še varovancem Damjana Škaperja. A kljub vsemu smo veljali za favorite dvoboja.
Tekmo smo zelo slabo odprli, saj so domačimi hitro povedli z rezultatom 5:2, na kar so naši fantje odgovorili z delnim izidom 1:8 in prišli do vodstva 6:10. Polčas smo nato dobili z rezultatom 12:15.
V drugem polčasu smo začeli bolje ter počasi lomili nasprotnika. Po nekaj izjemnih obrambah Nebojše Bojića ter uspešnih protinapadih smo v 40. minuti vodili že s 14:22 in visoko razliko držali do 54. minute in izida 20:27. Kot že večkrat v tej sezoni se je v zaključku tekme zgodil padec v igri Ribničanov, kar so Izolani izkoristili ter z delnim izidom 5:1 v zadnjih minutah tekme rezultat znižali na “znosnih” 25:28.

Damjan Škaper je po tekmi povedal: “V Izoli je bila precej težka tekma, ampak fantje so srečanje oddelali tako, kot je treba. Tu je vedno zelo težko igrati, Izola je resnično neugoden in kvaliteten tekmec. Ne glede na to, da smo v nadaljevanju srečanja padli, menim, da bi lahko naša zmaga bila še višja, če bi v igro poslal nekatere igralce.”

Fredi Radojkovič, trener domačinov pa je dodal: “Čestitam Ribnici, ki je zasluženo osvojila dve točki. Če pač nisi stoodstoten proti takšni ekipi, potem nimaš kaj veliko upati. Začeli smo dobro, nato smo padli in kvalitetna Ribnica je to hitro kaznovala. V napadu in obrambi bi lahko storili precej manj napak, ampak fantje so se dokaj dobro upirali nasprotniku.”

More in Članska ekipa (49 of 306 articles)