RD RIKO RIBNICA – MRD DOBOVA 32:26 (19:12)

Ribničani so tik pred reprezentančno pavzo z neodločenim izidom proti Velenjčanom zdrsnili z vrha prvenstvene lestvice. Sedaj so na njem z enakim številom točk Celjani. Pred dejanskim premorom, pa so morali ribniški rokometaši odigrati še pokalno tekmo, saj so imeli pri žrebu za 1/32 finala Pokala Slovenije smolo in so bili ena izmed le 6 ekip, ki je tekmovanje začela že v prvem krogu. Vendar Dobova na tej tekmi ni bila dorasla domači zasedbi, ki je slavila s 6 goli razlike.

Ribnica, dvorana ŠC, torek, 23.10.2018, ob 19. uri, sodnika Dejan Čretnik, Miloš Turnšek, gledalcev 350:

RD RIKO RIBNICA – MRD DOBOVA 32:26 (19:12).

RD Riko Ribnica: Klarič (10 obramb), Glavan (1 obramba), Bojić;, Strmljan 1, Horvat 2, Vujačić 9, Žagar 1, Knavs 3, Pahulje, Lešek 2, Kovačič 4, Pucelj 6, Tomšič 3, Nosan, Setnikar 1, Košmrlj;
MRD Dobova: Leben (3 obrambe), Polutnik (6 obramb); Dular, Markušić 4, Kučič 2 Humek, Bura 6, Majić 1, Zavodnik 5, Mladkovič, Krnc, Šušnjara 2, Kunst 2, Sintič 2, Hotko, Novak 2.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 2 (2), MRD Dobova: 0 (0);
Izključitve: RD Riko Ribnica 4 minute, MRD Dobova 4 minute;

Rokometaši Dobove, ki so bili za Ribničane vedno trd oreh, so korak z domačini držali le tja do 10. minute, ko je domača zasedba prvič povedla s 5:4. V 15. minuti so bili gostje že v zaostanku 4 golov (9:5).  V nekaj naslednjih minutah so se ti sicer približali na vsega 2 gola zaostanka (11:9), nakar je zasedba domačega stratega Siniše Markote dodala plin ter do konca prvega polčasa praktično že odločila zmagovalca tekme (19:12).
V drugi polčas so vstopili gostje očitno bolj motivirani in odločeni, da poskušajo izid preobrniti v svojo korist. To jim je v prvi polovici drugega dela skoraj uspelo, saj so se do 43. minute Ribničanom približali na vsega gol zaostanka (22:21). Do 49. minute in izida 25:23 so gostje še grozili, potem pa so gostitelji v treh minutah z delnim izidom 4:0 pobegnili na varnih 6 golov prednosti (52. minuta, 29:23) ter tekmo zanesljivo pripeljali do končne zmage 32:26.

More in Članska ekipa (193 of 410 articles)