RD KOPER 2013 – RD RIKO RIBNICA 28:28 (16:15)

Koprčanom so po treh zaporednih zmagah v končnici za prvaka zrasli apetiti po tretjem mestu v Ligi NLB, čeprav so po rednem delu za njim zaostajali kar 8 točk. Ribničanom pa se na drugi strani po zmagi nad Velenjčani in točki proti Celjanom na stežaj odpirajo vrata do drugega mesta. Zaradi naštetega bi bili točki z medsebojnega srečanja za obe ekipi zlata vredni, na koncu pa sta si ekipi točki razdelili.

5. krog končnice za prvaka Lige NLB,
Koper, arena Bonifika, nedelja, 15.4.2018, ob 19. uri, sodnika Kavar Brstin (Celje), Nahtigal Uroš (Ljubljana), gledalcev 1500:

RD KOPER 2013 – RD RIKO RIBNICA 28:28 (16:15).

RD Koper 2013: Kocjančič, Postogna, Dolenc, Breznikar, Vlah 6, Krečič, Matijaševič 1, Poklar 3, Moljk 1, Rapotec, Sokolič 5, Marić, Sever 1, Planinc, Stopar, Bratkovič 11 (4);
RD Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Horvat, Fink, Vujačić 2, Knavs, Henigman 6, Skušek 5 (3), Koprivc 2, Pahulje, B. Nosan 6, Kovačič 4, Kljun 3, M. Nosan, Setnikar, Košmrlj.

Sedemmetrovke: RD Koper 2013 5 (4), RD Riko Ribnica 3 (3);
Izključitve: Koper 2013 8, Riko Ribnica 8 minut;

Preko 100 ribniških navijačev je v lepo popolnjeni areni Bonifika videlo derbi v pravem pomenu besede. V tekmi, v kateri si nobena ekipa v celotnem srečanju ni priigrala več kot dveh golov prednosti, je delitev točk najbolj pravična.

Prvi so v 2. minuti povedli gostje, ki so z goli Nosana, Henigmana in Kovačiča držali vodstvo do 19. minute in izida 7:9. Po minuti odmora domačega stratega Veselina Vujovića so se Koprčani vrnili v igro in z delnim izidom 4:0 rezultat spreobrnili v svoj prid ter v 23. minuti povedli s 13:11. Ribničani s v 28. minuti z golom Skuška izenačili na 14:14, vendar pa na veliki odmor odšli z golom zaostanka (16:15).
Prvo polovico drugega polčasa sta ekipi zadevali v serijah po dva gola. Koprčani so najprej povedli s 17:15, Ribničani izenačili na 17:17. Pa domačini zopet povedli z 19:17, nakar je sledilo izenačenje na 19:19, nato 21:19, pa 21:21. Ribničani s v drugem delu prvič povedli z golom Koprivca v 53. minuti (23:24). V minimalni rezultatski prednosti je bila zasedba Siniše Markota vse do zadnjih sekund, ko je Bratkovič izsilil sedemmetrovko in jo sam že po izteku igralnega časa spremenil v zadetek.
S to težko prigarano točko Ribničani ostajajo najresnejši kandidat za drugo mesto ob koncu sezone.

Prihodnji konec tedna sledi finalni turnir za pokalnega prvaka. Naslednji, 6. krog končnice za prvaka Lige NLB bo na sporedu 28.4., ko Ribničani gostujejo v Novem mestu.

More in Članska ekipa (211 of 410 articles)