RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 2013 24:21 (8:11)

Po skoraj dvomesečni prekinitvi rednega dela domačega prvenstva, se je s 15. krogom in uvodno tekmo v Ribnici le-to nadaljevalo. Ribničani so se v prvi tekmi kroga že v sredo udarili z drugouvrščenimi Koprčani in poskušali točkovni naskok povečati na 4 točke, kar jim je z dobro igro predvsem v drugem polčasu tudi uspelo.

Liga NLB, 15. krog,
Ribnica, dvorana ŠCR, sreda, 7.2.2018. ob 19.uri, gledalcev 350, sodnika D. Ivančič in I. Ivančič (oba Gorišnica):

RD RIKO RIBNICA – RD KOPER 2013 24:21 (8:11).

RD Riko Ribnica: Horvat 3, Fink 1, Vujačić 6, Knavs 1 (1), Skušek 3 (2), Koprivc 1, Pahulje, B. Nosan 2, Klarič (2 obrambi), Kovačič 3, Kljun 2, M. Nosan, Batinič, Perovšek (10 obramb), Setnikar 2, Košmrlj;
RD Koper 2013: Vončina (7 obramb), Grzentič 3, Vlah 2, Krečič 2, Matijašević, Kocjančič, Poklar, Postogna (2 obrambi), Moljk 2, Zugan 2, Sokolič 4, Guček 2, Sever, Planinc, Stopar 2, Bratkovič 2.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 6 (3), RD Koper 2013 0;
Izključitve: RD Riko Ribnica 10 minut, RD Koper 2013 16 minut.
Rdeči karton: Vlah (37 minuta)+modri karton, Guček (60.minuta) oba RD Koper 2013

Prvi so po šele petih minutah igre iz sedemmetrovke prek Skuška zadeli Ribničani. V naslednji minuti igre so Koprčani zadeli dva krat, povedli ter vodstvo držali naslednjih 35 minut. Rezultatsko sta bili, z rahlo prednostjo gostov, ekipi skupaj do 12. minute, nato pa so Koprčani s 3 zaporednimi goli ušli na 4:7. Do konca prvega dela sta ekipi zadevali izmenjaje ter v slačilnice odšli ob izidu 8:11.
Drugi polčas so Ribničani začeli odločneje in do 38. minute razliko zmanjšali na gol (11:12). Po incidentu v katerem je zaradi nešportnega vedenja gostujoči igralec Aleks Vlah prejel rdeči in modri karton se je igra Koprčanov razpadla. To je zasedba domačega stratega Siniše Markota znala izkoristiti ter z delnim izidom 5:1 spreobrniti potek srečanja v svojo korist (47. minuta, 16:13). Ribniška obramba je delovala bistveno bolje, tudi v napadu se je odprlo in v 51. minuti je semafor kazal že lepih 19:15 ter v 51. minuti 21:17. Da se Koprčani niso imeli namena predati pred zadnjim žvižgom sodnikov so pokazali v naslednjih 4 minutah, ko so z delnim izidom 1:4 zmanjšali zaostanek le na gol (22:21). V zadnjem napadu domače zasedbe je Skušek iz sedemmetrovke Ribničanom zagotovil mirnejše zadnje sekunde tekme, nakar je slabo podajo gostov prestregel Kljun in na prazen gol postavil končni izid tekme 24:21.

S to zmago so si Ribničani priigrali 4 točke naskoka pred najbližjim zasledovalcem na prvenstveni lestvici, drugouvrščenim Koprom.

Blaž Nosan je po tekmi povedal: “Rad bi najprej čestital svoji ekipi za izredno borbo in zmago. Vedeli smo kaj nas čaka, trda borba za prvo mesto, kar nam je s trdno obrambo predvsem v drugem delu in borbo za vsako žogo na koncu prineslo zasluženo zmago.”

More in Članska ekipa (221 of 410 articles)