RD KOPER 2013 – RD RIKO RIBNICA 30:31 (13:14)

Naše rokometaše, ki bodo še slab mesec brez poškodovanih Mitje Nosana, Blaža Finka in Marka Klariča je čakalo v 6. krogu najtežje gostovanje v prvi polovici sezone Lige NLB. Gostila jih je namreč takrat vodila ekipa na razpredelnici, ki ji poveljuje selektor slovenske reprezentance Veselin Vujović. Vendar se naši fantje naloge niso ustrašili, še več, odigrali so maksimalno zavzeto in kljub nekaterim padcem v igri do konca bili težko bitko z domačini ter na koncu iz sedemmetrovke po izteku igralnega časa prišli do pomembne zmage v boju za končnico za prvaka.

Koper, arena Bonifika, sobota, 14.10.2017, ob 19. uri, gledalcev 500, sodnika David Sok, Bojan Lah:

RD KOPER 2013 – RD RIKO RIBNICA 30:31 (13:14).

RD Koper 2013: Vončina, Jovičić, Dolenc, Grzentič 2, Vlah 7, Krečič 7, Matijaševič 3, Kocjančič (1 obramba), Vran (5 obramb). Moljk, Zugan 1, Sokolič 3, Guček, Marić 2, Planinc, Bratkovič 5 (1).
RD Riko Ribnica
: Hrovat, Vujačić 2, Knavs 4 (1), Henigman 7, Skušek 7 (5), Koprivc 1, Pahulje 1, Nosan 2, Grebenc, Kovačič 5, Kljun, Batinič, Perovšek (8 obramb), Setnikar 2, Košmrlj;

Sedemmetrovke: RD 3 (1), RD Riko Ribnica 6 (6);
Izključitve: RD Koper 2013 10 minut, RD Riko Ribnica 10 minut;
Rdeč kartoni: Grzentič Niko (3 x 2 minuti).

Blaž Nosan, kapetan RD Rika Ribnice:
“Pričakovali smo težko tekmo. Vedeli smo, da je to eno od najtežjih gostovanj, pripravili smo se zelo dobro, tako fizično, kot psihično in mislim, da je zmaga in z njo dve točki zasluženo odšla z nami v Ribnico.”

Tilen Sokolič, igralec RD Kopra 2013:
“Tekma se je pokazala kot pravi derbi, pomerili sta se dve enakovredni ekipi, kar se je pokazalo tudi na rezultatu, ko so gostje potegnili daljši konec s sedemmetrovke že po izteku igralnega časa. Igramo vedno boljše, vendar imamo vsak polčas nekaj kriznih minut, ko ne vemo kaj delati v napadu in obrambi. Ko bomo sestavili celih 60 minut naše prave igre, bomo začeli tudi zmagovati.”

Povezava na poročilo iz Kopra: http://www.rd-koper.si/7-metrovka-odlocila-zmagovalca-po-izteku-igralnega-casa.